Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ki van ivartalanitva a...

Ha ki van ivartalanitva a kutya, akkor annak miyen elönyei, és hátrányai vannak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

én csak előnyöket tudok mondani.

- ivartalanítással az összes ivarszervi bajt, a rájuk jellemző gyulladásos, daganatos megbetegedéseket 100%-ban mellőzheted.

-nem lesz felesleges szaporulat

-nem lesz szökős

- nem lesz agresszív (párzási időszakban hajlamosak)

2010. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Hátránya szerintem nincs.


Az előnyei meg itt nagyon részletesen le vannak írva:

[link]


Nagyvonalakban:

- nem kívánt szaporulat megakadályozása

- dominancia problémák csökkenése

- játékosság megmaradása (ha ivarérettség előtt történik)

- daganatos megbetegedések megelőzése

- álvemhesség megszüntetése

- kanok kevésbé vagy egyáltalán nem mutatnak érdeklődést a szukák és legfőképp a tüzelő szukák iránt, így a szökési hajlam nagyban csökken

- könnyebben kezelhető, simulékonyabb természetük lesz (ez szubjektív tapasztalat)

2010. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az infokat,
2010. jan. 27. 11:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Hátránya, hogy minden műtét kockázattal jár, és ugyan statisztikailag nem nagy rá az esély, deha pont neked van pekhed, akkor a statisztika nem fog vígasztalni.
2010. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
olvastam a linket aki a 2-odik válaszadó küldött(köszönöm) és ugy értzelmeztem hogy ha idös és beteg a kutya akkor van nagyobb esély a komplikáciokra nem!!az én kutyám 1 éves,
2010. jan. 27. 11:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyi kockázata van mint mondjuk egy mandula vagy vakbél műtétnek. Ha egészséges a kutya és a műtét alatt a doki és utána te betartod az alap higiéniás dolgokat, akkor elenyésző a kockázat. A kanoknál még kevesebb, mivel ott nem történik hasi beavatkozás.
2010. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

akkor ha 1 éves, jobb ha most végezteted el rajta, mert igy kisebb lesz az esélye az emlődaganatokra.

Megelőzheted vele, hogy álvemhes legyen, így még az alakját se fogja elveszteni.

Az én kutyám sajnos nem lett ivartalanítva, voltak kölykei és dajkakölykei, elvesztette az alakját,nem húzódott vissza a hasa, úgy néz ki mint egy koca malac:D szóval megbántam.

Most fogyasztom és ivartalanitva lesz...

2010. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a hátránya: hízhat :S de ha figyelsz rá, hogy sokat mozogjon akkor nemfog elhízni se :))) és hogy mit eszik.:D
2010. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a hízás akkor tévhit.

Hízik, ha a bevitt energia mennyisége (jóval) nagyobb mint a felhasznált energia (ahogy az embereknél). Nem az ivartalanítástól hízik el egy kutya. Nekem a labradorom ivartalanítva van, és 25 kiló (a standard mond 30-35öt) - izmos sportkutya. Ennyi.

2010. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Nekem 5 ivartalanított kutyám van (volt). Egyik sem hízott el.

A felsorolt előnyök mind igazak, még egy kiegészítést mesélnék: Egyik kan kutyámnak volt egy végbéldaganata. Nem rosszindulatú, csak ott volt, nem terjed, időnként vérzett.

Ivartalanítás után eltűnt.

2010. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!