Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől kakil mindig hígat?

Mitől kakil mindig hígat?

Figyelt kérdés

Van egy kis francia bulldogom, de egyszerűen amióta nálam van küzdök a hasmenésével. Akármit adok neki enni, ugyen nem vízeset kakil, de híg és fröcsögős.......(bocsi, hogy részletezem a kutyám ürítési hangjait, de muszáj, hogy részletesen írjam le, különben nem kaphatok jó tanácsot.)

Hordom dokihoz is, már rendszeres látogatók vagyunk ott. Már minden félét próbáltunk. Kapott port, szurit, pasztát, tablettát, most valamiféle más tablettát kapott tegnapelőtt, a neve Florentero.

Tegnap éjjel hatalmas hasmenése volt, szószerint a lakásban minden olyan lett...

Volt rízs kúrája is csirke aprólékkal... semmi nem fogja meg a székletét. A doki azt tanácsolta legutóbb, hogy küldjük be a kakiját laboratóriumba. Ez mennyibe kerül, kellett már valakinek ilyet csinálni?

Benike egyébként nagyon jó kevű, vidám, bolond, imád enni, és szabályosan dugdosnom kell előle a kaját, mert mindent megenne, én meg ugye igyekszem odafigyelni a fentiek miatt. Csak tápot adok neki normális esetben, szóval ez se, hogy házikoszt és zabáltatom.

Nem férges.

Akkor mégis mitől lehet??? Kennels Favorit, Dado, és Proplan tápokat evett eddig. Már jó ideje Kennelset. De szerintem nem a táp, mert bármit eszik ez van.


2011. ápr. 16. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáltatok már totál csirkementes tápot? Pl. az Acanának a halas-rizses, vagy bárányos rizses változata, de a lényeg, hogy egyáltalán, semmilyen formában ne legyen benne szárnyas származék. Nálunk ez oldotta meg a hetekig, hónapokig tartó problémát, ugyanis kiderült, hogy csirkefehérje-allergiája van, csirke viszont gyakorlatilag az összes tápban van (abban is, ami alapvetően, marhás, halas). A legtöbb prémium gyártónak van 1 v kétféle tápja (csak száraztápot kapjon) amiben tudatosan nincs, mert ez egyre gyakoribb probléma lesz. Arra is figyelj, hogy mellé, az asztalról se kapjon semmit, amiben csirkeszármazék lehet.

Hmm. Ez jutott eszembe, mert nálunk ez vált be hasonló helyzetben.

2011. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálunk szintén a csirke volt a ludas hasmenés ügyben de pl ha hurutos, nyálkás az ürülék akkor lehet a magas fehérje tartalom is. Adhatnál neki probiotikumot, ha nem ilyen hosszan tartó hasmenés lenne még a bolust javasolnám de inkább derüljön ki mitől van. Egy széklet vizsgálat annyira nem drága azt lehet megpróbálni ha az se mutat eredményt akkor allergia teszt.
2011. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyorsan utánanéztem, tehát nekünk ami nagyon bevált az az Acanának a Lamb & Apple, de ha még kölyökkutyáról van szó, akkor bátran ajánlom a Hill's nek az SP Puppy Lamb & Rice tápját. Nézz utána, keress rá, próbáld ki. Pont franciabulldisok írják, hogy megszüntették vele a csirkeallergia miatti hasmenést. Ja igen és az, hogy nem a táp mert bármit eszik ez van, az pont azért lehet, mert minden tápban van csirke és szegényt még jól meg is küldtétek csirkés diétával (ami normál kutyáknál persze beválik), de nekem az a furcsa, hogy a doki erre nem gondolt, pedig tényleg egyre gyakoribb probléma. Ha úgy döntesz, hogy kipróbálod a csirkementes kaját, akkor megírod a tapasztalataidat? Kíváncsi lennék.
2011. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A doki azt tanácsolta legutóbb, hogy küldjük be a kakiját laboratóriumba. Ez mennyibe kerül, kellett már valakinek ilyet csinálni?"


Már régen ezt kellett volna tenni. Lehet olyan kórokozó is benne, amire a sima, általánosan használt gyógyszerek nem hatnak (pl. giardia). Árat nem tudok, de én mindenképpen olyan vizsgálatot csináltatnék, ami nem csak sima tenyésztés, hanem nézik a parazitákat is (giardiára speckó vizsgálat van). Itt egy jó oldal a témával kapcsolatban.


[link]


És még egy: ha a dokinak ez csak most jut az eszébe, akkor szerintem vidd el máshová, mert nyilvánvalóan nem áll a helyzet magaslatán. Ezzel kellett volna kezdenie.....

2011. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!