Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, ha egy kutya széttép...

Igaz, ha egy kutya széttép egy másik állatot, utána már nincs kontrollja "az ügyben"?

Figyelt kérdés

A kutyánk nemrégiben széttépett az udvarban egy állatot.

Anyum azóta fél tőle, szerinte ezek utána még meg fogja csinálni, akár emberre is támad.

Szerintem ez butaság, hiszen ennyi erővel az összes vadászkutya megőrülne, miután megsebesített egy állatot, találkozott vérrel... Szerintem pusztán a területét védte.

Egyébként alapvetően nyugodt kutya, nem ugatós, inkább így lecsap, ha arról van szó.

Pásztorkutyáról van szó, nem idős.


Most anyumnak vagy nekem van igazam? :D


2011. ápr. 16. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell félni tőle, főleg, ha pici kora óta veletek van, és meg van nevelve :) rátok nem fog támadni :)
2011. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A pásztorkutyák kifejezetten terület védő fajták. Nektek nincs félni valótok tőle, ha rendesen bánnak vele a gazdájukért meghalnak ha kell. Nekem a telken 3 nagytestű kutyám van de oda állat nem jön be... De emberre soha nem támadnak csak úgy, de mint őrző védő kutyák a telken belülre se embert se állatot nem engednek, ha csak én nem engedem meg annak hogy bejöjjön.
2011. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szamóca. ***** válasza:
100%
nem ezt megszelídített vadállatokra mondják, aki ann ovadász életet élt, megszelídítették, és ha utána vért érez akkor megbolodnulhat. a kutyád csak aterületét védte, nincs mitől tartanotok.
2011. ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igeen, én is ezt mondtam anyumnak, de csak nem akarja elhinni. -.-
2011. ápr. 16. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezt elhiheti...ez az elvadult kóbor kutyákra igaz, ha egyszer támadott akkor fog is..de mint családban élő kutya, a gazdája szent neki! Minden kutyában ott van a terület védő ösztön, bennük ez erősebb ennyi, de ezzel semmi gond nincs. Azt sem szabad elfelejteni hogy a kutya azért ragadozó, tehát az ösztön bennük van más állatokkal szemben...Nekem még a gyíkokat is elkapják ha észreveszik a fűben. Ettől még nem lesznek vadállatok
2011. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gfero ***** válasza:
az én kutyám a szomszédnak folyamatosan öli a tyúkjait amikor átjőnek de embert nem bánt és a gyerekkel is elvan csak nem szereti ha az ő területén más állat mászkál
2011. ápr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni, semmi gond nem lesz vele. Az én kutyám is ölt már meg madarakat, mert a kajáját csipegették, meg egyszer egy hörcsögöt, de az meg az én saram volt. Teljesen máshogy viszonyul az emberekhez, semmi gond nincs vele az ég világon, csak annyi, hogy pl. a barátomat imádja és szabályosan rátelepedik és lesi minden mozdulatát, annyira imádja. XD
2011. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Baromság!

Az előző bullterrierem a világ legmegbízhatóbb,legszelídebb kutyája volt,még a benarkózott csöves simogatásának is örült.

Ha kutya megtámadta,lerázta magáról és sértetten elvonult.

Ennek ellenére a macskákat sajnos megölte,de a sünöket is.

2011. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!