Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sántíthat néha a kutyám?

Miért sántíthat néha a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy közép német spicc kiskutyám, most lesz nemsokára 1 éves. Múlt héten megkapta a 2. veszettség elleni oltást. Másnap valamiért elkezdett sántítani a bal hátsó lábára, 3 lábom ugrálgatott. Megnéztük, hogy nem e ment bele valami a lábába, de nem volt semmi, kicsit meg volt zúzódva, valahova beleüthette szerintem. Aztán 1-2 nap múlva abba is maradt. Erre tegnap reggel is sokat szaladozott, (fülét farkát behúzza és száguldozik :) ) és utána megint 3 lábom ugrált, és még mindig, de én nem tudom, hogy most miért megint. Nézegettem is a lábat, de semmit nem találok, ha megfogom nem is nyüszít, nem is kap oda hogy fájna neki, csak 3 lábon ugrálgat. Nem értem, hogy miért lehet, mert nem nyüszög, boldognak látszik, csak épp 3 lábom ugrál. Mitől lehet vajon szerintetek?
2011. ápr. 17. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A futás közben, meghuzza vagy valamibe beleüti esetleg megrándul neki...nekem is a kutyám sokszor sántikál, kertbe egész nap rohangál, kitudja mibe üti be, de 1-2 nap, kutya baja..
2011. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha újra és újra visszatér a sántítás, röntgent kell csináltatni.
2011. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vigyétek eladokihoz, 1 éves lesz,akár lehet kezdődő diszplázia is.
2011. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szülei, nagyszülei szűrtek, diszláziamentesek voltak?
2011. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1 hete kezdődött ez a sántítás és hol elmúlik, hol megint csinálja. Sajnos ma már nem rendel az állatorvos, de holnap elviszem, nem akarom, hogy valami komolyabb baja legyen. Ez a diszplázia amúgy kezelhető, gyógyítható?
2011. ápr. 17. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Karbantartható,ha súlyos akkor műteni kell.

Örökletes betegség ezért lenne jó tudni, hogy a felmenőinek megvolt-e a szűrése és milyen eredménnyel.

Az orvos is kérdezni fogja, úgyhogy ha törzskönyves a kutya, akkor vigyétek a törzskönyvet is, azon rajta vannak a szűrési eredmények.

2011. ápr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincs törzskönyve. Kérdeztük ugye mielőtt elhoztuk, hogy van e vagy volt a szülőknek bármilyen ilyen örökletes problémájuk, de azt mondták, hogy nem volt semmi bajuk.

Lehet, hogy én se voltam elég alapos, de hát a fene se gondolta, hogy bármi baja lehet szegénykémnek, én csak örültem, hogy elhozhatom a kis aranyost.

2011. ápr. 17. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a kutyád fajtájára nem a DP a jellemző.

Teljes képet csak röntgennel kaphatsz.

2011. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyenkor lesz néha az olcsó kutyából drága kutya.

Ezért érdemesebb papirokkal,szűrésekkel,szerződéssel venni kutyát.

Majd a doki megnézi,hogy mi van.

2011. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!