Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen duzzadtak az emlői?

Miért ilyen duzzadtak az emlői?

Figyelt kérdés
9 hónapos kistestű kutyám kb egy-két hete túl van az első tüzelésén. Viszont az emlői (utolsó kettő, az alhasán) nagyon meg vannak duzzadva, rendesen kitapinthatóak a csomók, és ilyen lilás-rózsaszínes színük van. Nem álvemhesség, mert egyik tünet sem illik a kutyára. Ötletek? (orvoshoz ma megyünk, csak szeretném tudni, kb mire számíthatok) Csak be vannak gyulladva, vagy valami komoly baj van?
2011. ápr. 18. 12:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Márpedig nagyon valószínű, hogy kezdődő álvemhesség. Kevesebb babusgatás, kevesebb kaja, kevesebb víz és sok mozgás, akkor talán megússzátok a komolyabb tüneteket.
2011. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
22%
Sajnos, én nem értek ehhez, de viszont azt szeretném mondani, hogy ne aggódj biztos nincs olyan komoly baj! És jobbulást a kutyusodnak!
2011. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

1-2 hét után még nagyon korai lenne az álvemhesség, az kb. tüzelés után 6-8 héttel jelentkezik. Nagyon sok kutyának a cicik megnagyobbodásán (vagy tejelésen) kívül nincs más tünete, nem kötelező minden tünetet produkálnia.

Mindenképp mutasd meg dokinak ... ha melegnek érzed akkor szerintem egykis hidegvízes borogatást tegyél rá addig, az nem árthat.

2011. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Biztosra nem tudom,de lehet,hogy álvemhes.Ilyenkor sokszor még az emlők is megduzzadnak,és tejképződés indul.Mindenképpen mutasd meg állatorvosnak
2011. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Nem álvemhesség, egyik tünet sem illik a kutyára. Se nem babusgatja a játékait, se nem iszik sok vizet, se nem nőtt az étvágya...stb. Jah, és a mellében nincs tejtermelődés... És mivel volt már az előző kutyámnak álvemhessége, pontosan tudom, hogy mik a tünetek és a mostani kutyám mellei egyáltalán nem olyanok, mint a másiké volt anno álvemhesség alatt...


Na mindegy, álvemhességen kívül egyéb ötletek?


Egyébként az állatorvosomnak már nem hiszek el semmit, mindenfajta vizsgálat nélkül kijelentette, hogy pároztatni kellene a kutyámat és akkor elmúlik a "probléma". Erről ennyit.

2011. ápr. 18. 20:23
 6/32 anonim ***** válasza:
71%

Az álvemhesség tünetei sokszor nem egyformák és nem azonos mértékűek.

Azonban a két hátsó emlő duzzanata egyértelműen álvemhesség.


De az is lehet, hogy befedezték és vemhes lesz.

Ivartalaníttatni!

2011. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Főleg, ha az előző kutyád is volt álvemhes, tudhatnád, hogy az milyen következményekkel járhat!!!!!!!!!!
2011. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Zsófi-93 ***** válasza:
Én kutyámnak is ez volt a baja. Tüzelés idején az emlők beduzzadnak és néha megesik az olyan, hogy a duzzanat nem apad le, csak idővel. de jobb dokit kérdezni;)
2011. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál ;) Azt mondta: sűrgősen pároztatni kell a kutyust. :) Én inkább ivartalaníttatnám, dehát amit a doki mond, az úgy van. Egyébként van esély álvemhességre is, csak mivel a kutya mellei (már mindegyik) teljesen ellilultak és kőkeményre megduzzatak, gondoltam lehet nagyobb is a baj, mint egy kis álvemhesség. Mindegy, akkor pároztatom, köszi a tanácsokat...
2011. ápr. 20. 13:59
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Azt a dokit irtani kellene!

Ne pározasd, vidd másik dokihoz ivartalanítani!

2011. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!