Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak az anyakutyával,...

Mit csináljak az anyakutyával, ha csúnyán duzzadtak az emlői és nem szoptat?

Figyelt kérdés
4 hete fialt az utcáról befogadott Foxi-mixem, és nem szoptat 1 hete. Rettenetesen meg vannak duzzadva az emlői. Nem nagyon van pénzem állatorvosra, ezért kérdezem itt, hogy esetleg nincs-e valakinek tapasztalata, és talán tudna segíteni.
2008. júl. 3. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű emlőgyulladás. 4 hetesen a kicsik már túlélik, ha nem szoptatja őket, feltéve ha kapnak megfelelő pótló tápot. Az anyakutyának viszont gyógyszerre lesz szüksége, különben súlyosabbá válik az állapota, és elhúzódó betegség esetén bele is halhat. Úgyhogy mindenképpen állatorvos kell, már csak azért is, mert a kicsiknek az első oltásokat, és a féregtelenítőt is meg kell kapniuk max 2 két múlva. Ez 4-5000FT lesz/kiskutya.

(ha nincs pénzed állatorvosra, akkor minek kell fialtatni a kutyát?)

2008. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A kicsiket etetem természetesen, és lassan leválasztom. Akkor még volt munkám, mikor tüzelt az anya...
2008. júl. 4. 00:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első oltást nálunk (falun) 1700 ft -ért adta be adoki kiskutyánként , de ha 8 hetes kölyköket el tudod passzolni akkor elég ha ők oltatják be, a féregtelenítő pedig nem olyan drága .Miért nem szoptat a kutyád? Miért választottad el a piciket?4 hetes koruktól szoktam én is adni nekik kiegészítőt de akkor még szopnak és ha az anya választja el magától akkor nem gyullad be az emlője .
2008. júl. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
....pedig érthetően tettem fel a kérdést.. Hogy a csudába választottam volna le?! Már beszéltem állatorvossal, kaptunk gyógyszert. Azért köszi!
2008. júl. 4. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!