Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen duzzadtak az emlői?

Miért ilyen duzzadtak az emlői?

Figyelt kérdés
9 hónapos kistestű kutyám kb egy-két hete túl van az első tüzelésén. Viszont az emlői (utolsó kettő, az alhasán) nagyon meg vannak duzzadva, rendesen kitapinthatóak a csomók, és ilyen lilás-rózsaszínes színük van. Nem álvemhesség, mert egyik tünet sem illik a kutyára. Ötletek? (orvoshoz ma megyünk, csak szeretném tudni, kb mire számíthatok) Csak be vannak gyulladva, vagy valami komoly baj van?
2011. ápr. 18. 12:34
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Tényleg nagy hülyeség lenne az egész kutyát hidegzuhany alá tenni, mikor csak a melleit kellene hidegvizes ronggyal borogatni... Egyébként meg az orvos szerint csak akkor kell a hidegvizes borogatás, mikor elkezdődik a tejtermelődés a kutyánál, azaz álvemhes, de azt mondta, nincs sok esély rá, hogy álvemhes legyen. Inkább antibiotikum kell majd (van receptem, mert adott), ha rosszabodik a helyzet, de egyenlőre stagnál az állapota.
2011. ápr. 22. 10:04
 22/32 anonim ***** válasza:
Node mitől mástól gyulladt be pont csak a két hátsó emlő - ami kifejezetten az álvemhesség tünete?
2011. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Bocs, félreértettél, nem az egész kutyára gondoltam a zuhanyt.

Csak beleállítani a kádba és egy picit lespiccelni a hasát én is így szoktam amikor álvemhes. A borogatás ugyanolyan jó. És persze nem jéghideg vízzel.

A doki javasolta és teljesen bevált, pár nap alatt gyógyszer nélkül visszahuzodnak a cicijei, gyógyszer nélkül.

2011. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Na, már fogalmazni sem megy ...
2011. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Már nem csak a két alsó melle van belilulva és megduzzadva, hanem az összes. De ezt már meggírtam egyszer, olvasd vissza. És az állatorvos szerint az egy hónappal ezelőtti tüzelés "utóhangja" az emlőgyulladás. És szerintem igaza van ebben, azt is mondta, hogy ez nem álvemhesség, amiben szintén igazat adok neki, mert a kb 5-10 tünetből egy sem illik a kutyára az emlő duzzanaton kívül, de igazából az sem illik egy tipikus álvemhességre, mert nem olyan és kész, látszik az emlőin, ezt én is tudom, mert az előző kutyám kétszer is volt álvemhes, de egyáltalán nem ilyen volt a cicije, nagy volt, duzzadt, de a tejtől volt megduzzadva és normál színe volt és ilyen puha tapintású. Most viszont a kutyámnak minden mellében van egy hatalmas lila csomó, ami kőkemény és láthatóan fáj neki. Na mindegy, egyenlőre úgy néz ki, nem kell gyógyszer, mert ugyan nem javult eddig az állapota, de nem is romlott.
2011. ápr. 22. 14:26
 26/32 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el egy másik orvoshoz, mert ez egyáltalán nem normális, hogy tüzelés után ilyen legyen.
2011. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Nem értelek, de az orvosodat se....


"Milyen betegségeket okozhat az álvemhesség?


A nagy mennyiségben termelődő, és az emlőkben pangó tej emlőgyulladást válthat ki. Ennek jele az emlők fájdalmassága, kemény csomók megjelenése és az emlők bőrének kipirulása. A folyamatot láz, bágyadtság is kísérheti. Ha ilyen tüneteket észlel, kérjük azonnal keresse fel állatorvosát."

2011. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

1. Voltam állatorvosnál.

2. Az első állatorvos nem diagnosztizált semmit, csak annyit mondott, hogy pároztatni kell a kutyát és akkor elmúlik.

3. Második állatorvos sem mondott konkrétumokat, csak annyit, hogy be vannak gyulladva az emlői, de ez köszönőviszonyban sincs egy tényleges álvemhességgel, de ha rosszabodna a helyzet, akkor ad egy receptet, azt majd váltsam ki.

4. Az én kutyám emlői nem pirososak, hanem lilás-feketések.

5. Attól mert az álvemhesség sok-sok tünete közül az egyik pont duzzadt emlő, az nem feltétlenül jelenti, hogy minden duzzadt emlő egyenlő az álvemhességgel.

6. A kérdés már aktulitását vesztette, ugyanis én elfogadom az állatorvos diagnózisát (gyulladt emlő, nem álvemhesség).

2011. ápr. 22. 17:03
 29/32 anonim ***** válasza:

Rendben van, hogy elfogadod, nem álvemhesség.

De ettől még nem tudni az okát és nem tudni, mi a baja.

Egy biztos: nem normális az ilyesmi tüzelés után.

Nem tudom, merre laksz, de el kellene vinni a kutyát egy szakorvoshoz, aki szukákra/ellésre specializálta magát, amolyan kutya-nőgyógyászhoz, vagy egy valamit is értő sebészhez.

A gyulladás nem olyan, ahogy írod, hogy kékes és kemény, csomós.

Ott valami keringési probléma lehet. De még az is lehet, hogy a tejmirigyek betokosodtak.

Eszem megáll, hogy milyen béna állatorvosok vannak.

2011. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Az Állatorvos-tudományi Egyetem szülészeti osztályán voltam...


Engem is zavar hidd el, hogy nem tudom a pontos okokat, de nem állok úgy anyagilag, és az időbeosztásom sem engedi, hogy orvostól orvosig járjak. Ennyi, úgyhogy elfogadom, amit mondtak és ennyi, ha rosszabodik a helyzet van receptem, azt kiváltom, ha az sem segít, akkor újabb vizsgálatok.

2011. ápr. 22. 22:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!