Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy a szuka kutya ne másszon a szuka kutyára?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos boxer szukánk,és egy 2 éves francia bulldog szukánk. A bulldogra néha rájön az 5 perc,és akkor úgy mászik a másikra,mint aki "párzani" akar. Hogyan szoktathatom le erről?
2011. ápr. 19. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
nem rájön az 5 perc hanem a dominanciáját fejezi ki a másik szukán
2011. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sehogy és nem is kell. A dominanciáját fejezi ki az idősebb szuka. Most, hogy a "kicsi" is ivarérett lett ki kell mutatnia, hogy azért még ő a főnök.

Csinálni is fogja egy darabig, amíg nem tisztázzák a rangsort.

2011. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor ez így rendben van,csak hagyjam és kész? Nem hiszem...
2011. ápr. 19. 13:52
 4/8 anonim ***** válasza:

ez így teljesen rendben. ha több kutya van együtt akkor tisztázniuk kella sorrendet.most valószínű az idősebb buldog marad a domináns, de majd figyeldmeg lesz egy újabb időszak (kb. a boxer 2éves kora körül,amikormeg akarja majd fordítani a sorrendet. )

Érdekes megfigyelni, de tenned nem kell semmit.

2011. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nagyon letiltanám. Ha lebutítjuk az egészet a falka szintjére, akkor azt lehet mondani, hogy a falkavezér jelenlétében egyetlen falkatagnag van joga párzó mozdulatokat csinálni és az maga a falkavezér.
2011. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ebben tévedsz.

ahogy azt a tévedést is sokszor leírják, hogy nem utasíthat rendre egy másik állatot a falkavezér jelenlétében egyik sem. Ez se igaz.

(pl.ha egy kutya eszik és egy rangsorban alatta lévő közelít, akkor azt rendreutasítja, akkor is, ha ott a falkavezér. )

Ugyanígy a dominanciáját is kifejezheti egy középszintű szuka egy alsószintűvel szemben.

2011. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
még egy mondat:ha nem így lenne, akkor 2 szintű lenne a falka: a falkavezér ésmindenki alatta egy szinten. Hiszen egymás közötti rangsort nem állíthatnának fel, ha csak a falkavezér fejezhet ki dominanciát.
2011. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azért tiltanám le ezt a viselkedést, mert simán lehet agresszió forrása, pláne ha a kisebb nyomatja a nagyobbnak. Én szeretem az ilyen konfliktushelyzeteket megelőzni.

Mondjuk nekem elég domináns kutyám van, nekem folyamatosan figyelnem kell arra, hogy mindennemű domináló jelzést tiltsak, és minden csillapító jelzést dícsérjek.


Leht, hogy egy kevéssé domi egyednél nem olyan fontos letiltani, de én ha egy-egy ilyenbe benne hagyom a kutyám, akkor abból pár nap múlva már simán bunyó is alakul.

2011. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!