Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hülyének tartanak/tartanál ha...

Hülyének tartanak/tartanál ha azt mondom, hogy szuka/kan kutya?

Figyelt kérdés

Mert mindenki aki megkérdezi, hogy milyen nemű, mondom, hogy SZUKA.

Erre rám néznek, és meglepődnek.

Most ezzel a szóval mi a baj?

Mindenki azt használja, hogy "kislány, kisfiú" szerintem meg ne nevezzük már a kutyák nemét emberekhez.

Ok, hogy egy kisgyerek nem tudja, hogy mi az a szuka, kan, de ezeket felnőtt emberek nem használják.

Ihgen, tudom, hogy a szuka szót lehet valakire rossz értelemben is használni, de akkor is...

Én érzem magam hülyén, hogy csak én használom ezt a szót.

Ez most ciki?

Nem kéne ezt mondanom?


2011. okt. 7. 19:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ciki! Én is a szuka/kant használom a többi helyett. De pl. a szomszéd néninek van egy szuka Rotweilerje és ő azt modja ha valaki meg kérdezi hogy milyen nemű a kutya, ő erre azt felei hogy: koca Szóval szerintem a szuka/kan kifejezés teljesen normális.
2011. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 sámliműszerész válasza:
100%
Szerintem tökéletesen jól nevezed a nemüket, mert a hím marha is bika, a nőstény pedig tehén, a hím ló is csődör, a nőstény pedig kanca. Az hogy valakinek más jut eszébe az adott szóról az bemutatja hogy Mi, a modern emberek mennyire ostobák is vagyunk. Hidd el, ha egy öregemberrel beszélgetsz erről, az még tudja mire gondolsz.
2011. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
nem. ezek a helyes kifejezések.. :D
2011. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

ezen semmi kivetnivaló nincs, persze, aranyos dolog kislánynak becézni öket de a helyes akkor is a szuka/kan.

Ja, és angolul a helyes kifejezés a szukára pedig "bitch" (hétköznapi értelemben k*rva)

Nyilván előbb volt a szakkifejezés a kutyákra, és innen származik a szidalmazás. Csakúgy, mint pl. "Te rühes kutya!"

2011. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Én kislány-nak szoktam mondani, az igaz viszont, hogy az "elvárások" miatt. Mikor én mondtam, hogy szuka, mikor valaki rákérdezett, akkor rám is csak néztek nagy szemekkel. Így átszoktam a kislány kifejezésre. :-) Kutyás körökben viszont mindíg a szuka kifejezést használom.
2011. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Ezen semmi ciki nincs a helyes kifejezés a szuka/kan. Külön örültem is mikor megláttam a kérdést hogy még van olyan ember aki tudja és használja ezeket a kifejezéseket. :) Elég szomorú hogy felnőtt emberek nem tudják mit is akarunk ezzel mondani. -_- Persze az más ha egy gyerek mondja azt hogy kislány/kisfiú egy kutyára akkor szépen meg kell neki mondani hogy nem ez a helyes kifejezés. Aztán vagy megtanulja vagy nem.
2011. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
szerintem sem ciki :D
2011. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem ciki csak tiszta hülyék az emberek ,nem tudnak különbséget tenni ember és állat közt ,az állat elpusztul és az ember hal meg a kutya kan ,szuka az ember lány,és fiú az állat az meg állat és nem a mama kedvence!!!az állat védelemmel meg már nagyon ,de nagyon mellék vágányra csúsztak!!!!!
2011. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem tök mindegy hogy szuka vagy lány. Én csak simán azt mondom hogy lány,és mindenki érti mit mondok. A kanra is azt mondom hogy fiú. Nálunk senki nem használja azt hogy megdöglött hanem azt hogy meghalt. Jah! És nem vagyok állatvédő.....
2011. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18:51 ki mondta ,hogy megdöglött?
2011. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!