Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítenél a fajtaválasztásban?

Segítenél a fajtaválasztásban?

Figyelt kérdés

Röviden: Nagytestű kutyám sajnos nem lehet (panellakás, albérlet). A kis-mini méretűeket meg nem szeretem. Mi az aranyközépút? Volt kutyám, nem vagyok kezdő. Már 3 éve halt meg a német juhászkutyám. Nemrég költöztem kertesből panelba. Lehet kutya nélkül élni, csak minek!?

Igazából nem nagyon ismerem a fajtákat. Segítenél?


2011. ápr. 19. 16:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
shetlandi juhászkutya!
2011. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Tippjeim:

- Keverék kutya (ami ugyebár tökéletes!)

- Fajtiszták közül: Shetlandi juhász, vagy esetleg közepes méretű uszkár

2011. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A pekingibe van rövidszőrű?Még egy érv,a menhelyi felnőtt kutya,már valószínű szobatiszta.Nagyrészt,minden kinti kutya az,ha kertben nő fel.
2011. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 gfero ***** válasza:
ilyenre gondoltam [link]
2011. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ez egy normál,hosszúszőrű pekingi.Nincs másmilyen.
2011. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Én nem akarok kötözködni, de (lehet) hogy egy menhelyi kutyus jobban érezné magát a panelban mint egy fajtatiszta társa MERT a menhelyi kutyus egyetlen simogatásrét kiugrik a bőréből ergo neki mindegy hogy hol van csak szeressék (meg persze az igényeit elégítsék ki).

Jó társad lehet még a : pumi, puli ,sheltie ,schnauzer, uszkár (közép) spániel erdélyi kopó beagle whippet basset hound!

Nézz utána a közepes testű kutyusoknak (:

2011. ápr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem si-cu kutyusom van és őket nagyon tudom ajánlani, mert borzasztóan ragaszkodó és bújós, aranyos kutyusok. Amíg nem lett meg ez a kutyusom kb. azt sem tudtam, hogy létezik ilyen kutya, de azóta rájöttem, hogy az egyik legjobb választás volt! :) Nagyon szeretem és iszonyú nagy formák ezek az ebek :):) Játékos, nagyon emberbarát, ragaszkodó és kis véreb :):) Őket vinni kell mindig kutyakozmetikushoz, már ha akarod, nekem jobban tetszik rövid szőrrel, így le szoktam vágatni. De valaki viszont ragaszkodik a hosszú szőrükhöz. :) Mindenképpen gondold meg a választásnál ezt a fajtát szerintem. :):)

2011. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A puli nem való panelba.
2011. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is nézz körül a közeletekben lévő menhelyen.
2011. ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

17 07-es hozzászóló!


Félreértés ne essék...! De azért azt is tudnia kell, hogy 5x annyit fog kínlódni a menhelyről hozott kutyával, ha kölyök, 10x annyit ha felnőtt ebről van szó! Joga van tudni!! Az nagyon szép cselekedet, hogy menhelyre irányítjátok a potenciális gazdákat, csak épp nem közlitek velük az előnyöket/hátrányokat! Amúgy a vélemény pedig az, hogy kutya, aminek akkora a mozgásigénye, hogy csak na, NEM VALÓ PANELLAKÁSBA! ÁLLATKÍNZÁSNAK EGY FAJTÁJA. A mi kertünk 1600 mn2, de csak 450-en tudnak szaladgálni, és még ez is kevés nekik. Igénylik a nagyobb területet. Akkor el lehet képzelni, hogy milyen "jól" érezheti magát az állat egy panel lyukban. Az édes kevés, hogy te napi 3x sétálni viszed. Mellesleg a kutya társat is igényel, szóval legalább ketten érzik jól magukat. Az meg már tényleg tragédia egy bérházba!!

A kedves kérdezőhöz pedig annyit szólnék hozzá: hogy először is nagyon sajnálom a kutyusod. Borzasztó lehet átélni ilyet. Írtad, hogy panelbe költöztél.Nyilván tisztában vagy Te is azzal, hogy mivel jár az állattartás. Azon gondolkozz el, mielőtt hazaviszed a kutyát, hogy amikor majd dolgozol/suliban vagy/szórakozni mész, hogy fogja érezni magát az a szerencsétlen állat a 4 fal között bezárva!? MInden a Te döntésed, semmiről sem akarlak lebeszélni, de mérlegelj!

2011. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!