Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítenél a fajtaválasztásban?

Segítenél a fajtaválasztásban?

Figyelt kérdés

Röviden: Nagytestű kutyám sajnos nem lehet (panellakás, albérlet). A kis-mini méretűeket meg nem szeretem. Mi az aranyközépút? Volt kutyám, nem vagyok kezdő. Már 3 éve halt meg a német juhászkutyám. Nemrég költöztem kertesből panelba. Lehet kutya nélkül élni, csak minek!?

Igazából nem nagyon ismerem a fajtákat. Segítenél?


2011. ápr. 19. 16:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Még egy fontosat elfelejtettem: nem az a legfontosabb szempont, hogy kicsi vagy közepes testalkata van/legyen a kutyának, hanem, hogy milyen a mozgás és játékigénye. A Mona névre hallgató hölgy olyan kutyákat ajánl figyelmedbe (pumi, puli, kopók (VADÁSZ KUTYA MIND) amik a legkevésbé sem alkalmasak arra, hogy bérházban tartsd őket!!! Darabokra szednék a lakást unalmukban. A kopók csakúgy, mint a collie, borzasztóan érzékeny állatok. Ha nem foglalkozol velük napi 24 órában, akár el is pusztulhat bánatában. Ehhez nem kell nagy tudás, nézz utána szaklapokban. Ha mindenképp ajánlani kell, akkor Bousset Hund-ot válassz vagy ehhez hasonló lomha kutyát.
2011. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

kicsit OFF, nekem erdélyi kopóm van panelban..háááááááááááááát. (mentségemre talált kutya, nem szándékosan van panelban.

vadász kutyát semmiképp se vigyél. nekünk már megbontotta az ajtükat, a tapétát letépte, a upc vezetéket...

még csak 5 hónapos de alig lehet lefárasztani.sztem irdd be gugliba h "milyen kutya illik hozzám" és asszem lehet rá kitölteni vmilyen tesztet. jó, kicsit gagyin habgzik, de be lehet olyat jelölni, h mekkora legyen, mozgásigénye , szőre hossza meg ilyenek és sztem tutui kidob 5-6 fajtát ami közül tudnál választani.

a menhelyes variációt én azért nem utasítanám el teljesen...persze, sok lehet a problémás kutya, de a gondozók biztosan segítenének választani egy nyugodtabb tipust. nálunk családban ált. sintértelepről voltak a kutyák. nekem 2 talált van. a tacsi nem rombolt csak keveset. de az erdélyi kopóm, az megragad minden alkalmat.

2011. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs mért magyarázol a menhelyi kutyákról baromságokat..ezekszerint inkább csak te kinlódsz velük,mert béna vagy.Én évek óta menhelyen dolgozom,és problémás kutyát nem adunk örökbe,és mint mondtam,nekem is menhelyről vannak a kutyáim.Csak ,hogy tudd a panelben sokkal jobb dolga van egy kutyának,mint kicsapva a kertbe..Tudod a kutya akkor boldog,ha a gazdájával lehet...ő nem azt nézi,hogy az a lakás 30 négyzetméter,hanem ,hogy itt van velem a gazdi! Ha kicsit is értenél a kutyákhpz,ezt tudnád...és igenis elég neki napi háromszori séta, ha ki van elégitve a mozgásigénye..sokan kivágják a kertbe a kutyát ,és nemviszik sétálni,mondván elég neki a kert..ez a legnagyobb hülyeség! 2 nap alatt kiismeri a kertet,kellenek neki az új ingerek az új szagok...te a nagyonboldog kerti kutyáidat hányszor viszed sétálni? Nem mindennap igaz?:)))))))) tudod a panelkutyák mindennap mennek,és mindig másfelé..:) akkor melyiknek van jobb dolga.
2011. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Totál idióta vagy! Amit írsz, abból egyértelműen kiderül, hogy fingod sincs az állattartásról. Legfeljebb szereted őket, de nem értesz hozzájuk. JObb helyen van a kutya a panelbe, mint kertesházba????Te megőrültél??? Na mindegy utoljára válaszoltam idiótáknak.....
2011. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
amstaff kb 50 cm hűséges okos kíváló családi kutya és örző védő játékos:]
2011. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!