Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért küldözgetik a felszólíts...

Miért küldözgetik a felszólítsát az oltásra, ha be van oltva a kutyám? Telefonáljak az állatorvosnak, vagy hagyjam figyelmen kívül?

Figyelt kérdés
Tvaj nyáron küldtek levelet, hogy vigyem oltani a kutyámat. Elvittem, nem ahhoz, aki a levelet küldte, hanem akihez mi járunk. Ő mondta, hogy csak 2009. februárban esedékes az oltás. Felhívtam akitől a levél jött, hogy már be van oltva. Most február elején megint elvittem orvoshoz, február végén már jött is megint a felszólítás. Jól tettem, hogy egyszerűen kidobtam a levelet? Kellett volna nekik telefonálni, hogy már be van oltva a kutya?
2009. márc. 4. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jan 1-től megváltozott a veszettség elleni oltásról szóló rendelet.

Az ÁLLATORVOS kötelessége, hogy a veszettség elleni oltás megtörténtét nyilvántartsa és bejelentse.

Valamint kötelessége a az oltott állatok után az igazgatási díjat megfizetni.

Lehet, hogy a díjfizetés néhány orvost visszatart attól, hogy lejelentse a kutyákat.

Kérdezz rá az állatorvosnál, kérésedre írásos igazolást kell kiadnia az oltásról.


Itt egy kivonata rendeletből, és egy linkben a teljes rendelet.

[link]

2009. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos a saját nyilvántartása alapján tájékoztat.

Arról természetesen nem tudhat ha te máshol már beoltattad. Szólhatsz neki telefonon, mert jobb ha tud róla, de egyébként ennek a felszólításnak nincsen következménye, pusztán tájékoztató jellegű, de ez általában rá is van írva.

2009. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én első

Minden orvos köteles a kutyákat lejelenteni a kutya lakóhelye szerint illetékes kerületi főállatorvosnak, ő egyezteti az adatokat.

Tehát teljesen mindegy, hogy melyik orvos oltja, a területileg illetékesnél ott kell, hogy legyen a teljes lista.

2009. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen minden orvosnál naprakész lista, így Ő a saját nyilvántartása alapján szólít fel.
2009. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Felszólítani a területileg illetékes főállatorvos szólíthat fel, nála ott kell, hogy legyen a lista.
2009. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem vitatkozni akarok de majdnem minden rendelő szokott küldeni tájékoztató jellegű felszólítást (legalábbis nálunk) azoknak akik hozzájuk járnak de még nem voltak ott oltáson.
2009. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bocs, félreértettelek, hivatalos felszólításra gondoltam.
2009. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen velünk is történt,az állatorvos ősszel oltotta Rozit és Flopot is,erre jön egy levél az önkormányzattól,hogy Tisztelt ..... .... az ön DÓRI nevű kutyája idén még nincs veszettség ellen oltva.

Hát Dóri nevű kutyám éppenséggel nincs....mindegy felhívtuk a megadott telefonszámot,a nő rettenetes hangnemben közölte,hogy az állatorvos elfelejtette bejelenteni....hát szép.azóta nem küldtek újabb felszólítást...Szerintem jóltetted,hogy kidobtad.baj nem lehet belőle az tuti.

2009. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam.
2009. márc. 4. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!