Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyust de...

Szeretnék egy kutyust de anyum nem egyezik bele hogyan tudnám rá venni?

Figyelt kérdés

Nos egy ideje mondogatom neki hogy szeretnék egy kutyust mutattam neki a Sheltiet az tetszett neki rá is bólintott csak sajnos nagyon drága kutyus ezért nem futja rá.

Végül is anyának az ilyen kisebb termetű esetleg közepes zsebkutyák tetszenek. De viszont én meg a kicsit pörgősebb kutyusokat szeretem. Volt már nálunk kutya több mint 3 hónapig én vigyáztam rá míg a gazdája pesten volt a telkünkön meg tanítottam agilityzni mióta nincs itt a kutyust azóta szeretnék egyet magamnak.


2011. ápr. 19. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a menhelyre is elmehetnél, ott is van nagyon sok kutya, aki őrülne egy otthonnak. Ráadásul örökké hálás lenne neked és te is megmentenél egyet, legalább.És nem is lenne, anyagilag olyan megterhelő... Anyukádat pedig, próbáld meggyőzni a jól be vállt, gondoskodom róla, takarítok utána, vigyázok rá stb... ígérettel. Utána bebizonyítod neki, hogy így is lesz..
2011. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretne anyukád sokat költeni rá ,akkor a menhelyet ajánlanám vannak fajtiszták is, nagyok és kicsit egyaránt vannak és ugyanezek kölyökben is megtalálható. :) 5000 Ft-ot illik adni a menhelynek segítség képpen. Ez csak egy ötlet,ha nem tetszik,nyugodtan mondd meg,de anyukádnak elmondhatnád ,hogy így egy kutya életét tennéd szebbé. Ez talán beválna. Mindenesetre sok sikert (:
2011. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kelj fel minden nap hajnalba és sétálj egyet, aztán amikor hazamész a suliból tedd le a cumódat és sétálj egyet ahelyett hogy levágnád magad a gép elé, aztán este mielött lefekszel öltözz fel és sétálj egyet, tedd el a zsebpénzed ne szórd el. csináld ezt 3 hónapig, aztán meglátod akarsz e még kutyát ééés megmondhatod anyunak hogy összegyűjtötted a pénzt a kutyus kezdő oltására cuccaira és első adag kajára...
2011. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pedig a sheltie viszonylag olcsó fajta még a minőségi kicsik is...ha arra se telik felesleges kutyát vennetek. Már bocsi de egy normális minőségű táp + oltások stb már majdnem annyi mint a kölyök ára vagy ha hirtelen meg kell műteni?

Egy kutya nem játék hanem felelősség, talán anyukádnak van igaza.. amíg nem neked kell eltartanod addig ne vegyél kutyát. Én 16 évesen vettem első kutyám szintén sheltie:)végigdolgoztam érte egy nyarat és suli alatt is dolgoztam mert megmondták itthon, hogy ők bizony nem tartják el...így utólag visszagondolva teljesen igazuk volt egy kutya eltartása nagyon nagyon drága és mikor 1 évesen eltörte a lábát anyumék fizették a műtétet de utólag azt is visszafizettem nekik...

2011. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosan, menhelyről nagyon kedves kutyákat lehet hozni, és rengeteg olyan is van, amelyik megfelel a fent említett követelményeidnek.

Hidd el, sokkal jobban fog ragaszkodni hozzád, mint egy alomból elrángatott kutya

2011. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hovarju ***** válasza:
Próbálkozz a fajtamentőknél. Létezik brit pásztorkutyák fajtamentő szolgálata. keresd meg őket a neten, biztosan tudnak segíteni.
2011. ápr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!