Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlag mennyibe kerül egy...

Átlag mennyibe kerül egy kiskutyának az első féregtelenítés (2 hetesek lesznek)?

Figyelt kérdés
Gondolom nem tablettát adnak, hanem folyékonyat.
2009. márc. 4. 14:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
mi is megvettük,1300forint volt.nem jo ha kijön mert akkor 2hetente hívod féregtleníteni?igen,ilyenkor az anyakutyát is kell,mert a tejből visszakerülhetnek a kicsibe.mi pénteken fogunk másodjára féregteleníteni,az elsőnél nem volt bennük.gondolom most se lesz.most mondd már el,tényleg lány vagy?és valami E betűs neved van?
2009. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Mint mondtad a kölykök székletét megeszi az anya kutya, ezért nem tudom figyelni. Ilyenkor a nagynak bármilyen kutyáknak való féreghajtó jó? Mert a vemhesség alatt nem volt mindegy. És az első oltást mi adatjuk be neki, de a többit talán az új gazdik, kivéve ha addig még nálunk maradnak. De az oltásikönyvbe nem csak az állatorvos írhat be? És én hogy írhatnám be, ha még nincs nekik? Vagy hívjam ki a dokit és kérjek tőle + receptet, mert csak azzal lehet nálunk féreghajtót kiváltani. De ez meg így drágább, mintha ő adná be. Szóval valószínüleg kihívom.
2009. márc. 4. 18:43
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ismét a szaporítók egyik gyönygyszemébe botlottunk!

Azt tudtad, hogy az új gazdához került kiskutyának 3 oltással kell rendelkeznie? Neki csak a veszettségit és annak ismétlését kell beadatnia!

Ha egyetlen oltással adod oda a kölyköt nagyon nagy esélye van, hogy a környezetváltozás keményen meg fogja viselni, ami a későbbiekben is kihatással lehet rá.

De úgy látom, ha már a féreghajtó beadása is csődközelbe jutatt, akkor úgysincs más választásod!

Ha az oltási könyvbe be akarsz irogatni, akkor meg nagyon nincs fogalmad a dolgokról!

Így kutyagyártásba fogni nagy butaság volt!

2009. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
ez azért általánosságban nem igy van.8-10hetesen kerülnek az uj gazdihoz,a mi orvosunk kikötötte,hogy 6hetesen nem oltja be a kicsiket,csak 8 hetesen.akkor 10 hetesen mégcsak a 2. kapja.na mindegy.miért lenne receptköteles?mi egy állatorvostól vettük Vitaminthe paszta a neve,az anyát is ezzel kezeltük.elég sok van benne.
2009. márc. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Érdekes, pedig mindenki 6 hetesen kezd oltani. Az összes oltási program is ezt írja.

Szerintem az a fontos, hogy a parvoja és egy kombináltja meglegyen, amikor elviszik. (Természetesen most arról beszélek, ha az anya oltva volt, igy immunisak az elején a picik.) A kombinált nélkül még az alomban a helye.

2009. márc. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Tudod a paszták elég megbizhatatlanok! A drontal puppy és egyéb ilyenek közel sem érik el a megfelelő hatást. Korai még a féreghajtás azt általában a 2-3 evés után szokták először. Tapasztalatból mondom, hogy a kutyákat veszélyezteted a psatával. Nekem a drontal után pár nappal férget hánytak a kiskutyák akkor vittem a megyei állatorvoshoz és ő mondta nyugotan lehet cestal tabletával féregteleniteni. Egy tableta kb 1/5 ét adják majd neki mivel 10 kg -ra van 1 szem. Ez a kisujköröm fele kb. De igy legalább 100% hogy féregtelen lesz a kutyi. A drontal meg ezek a paszták közel sem megbizhatóak!
2009. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

11.11.

A paszták megbízhatóak.

Az, hogy neked férget hánytak a kutyáid, az azt jelenti, hoyg annyi volt bennük, hogy már az emésztőrendszer felső részéig is eljutottak (valószínüleg a szuka nem volt a vemhesség utolsó szakaszában féreghajtva)

Ilyenkor egy drasztikus féreghajtást kell a kölykökön végrehajtani, ami valóban tabletta adását jelenti.

2009. márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A mamát Drontal Plus vagy Cestal Plus tablettával féregtelenítheted.

Én egyszerűen beírtam mindig az oltási könyvbe, és alá írtam az én nevemmel. Nem tudom, a számozott oltási lap bevezetésével ez hogy fog így menni, de hogy 2 hetente állatdokit kihívni tök felesleges, az tuti. A kölyköket úgy is megnézi a születés után, majd 6 és 8 hetes korban.

Valaki adjon már választ arra, hogy akkor a 3 oltásos program (1x parvo, 2x kombi) az okés, vagy mindenképpen ragaszkodni kell a 4-eshez (2x parvo, 2x kombi)? Csak azért, mert a nevelési útmutató füzetemben amiket a kölykeimhez adok mindig az egyszerű 3 oltásosat írom.

Ha a féregtelenítőt az oltással együtt adod be (a 3. alkalommal és a 4. alkalommal), úgy jobban kifejti a hatását.

2009. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Most akkor milyen féregtelenítő a jó? Az ár az végülis mindegy, mert nem drága, de akkor most melyik legyen?

Szombaton elmegyek az állatorvoshoz és veszek tőle. Ilyenkor oltási könyvet is lehet kérni/venni? A kicsik szerintem 7 hetes korukig lesznek nálunk (vagy tovább, ha addig nem viszik el őket). A kutyáimnak is a volt gazdája írta be hátulra a féregtelenítéseket. (És biztos beadta, mert nem volt férges.) Egyébként a másik doki nincs messze tőlünk (5 km-re), szóval ingyen kijönne, mert jóba van apámmal, de nem bízok meg benne. Majd meglátjuk, hogy a másik orvos mit ad.

2009. márc. 5. 18:45
 20/23 anonim ***** válasza:
Csak féregtelenítő pasztával csináld, nehogy tablettát tegyél a szájukba!
2009. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!