Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Olyan problémám van, hogy az...

Olyan problémám van, hogy az első nagy metszőfogaim nagyobbak függőleges irányban, mint az átlag. Fogorvosnál megoldható-e ezek kissebbítése (pl csiszolással? ), vagy ezen csak úgy változtathatok ha kicseréltetem őket?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 00:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy tudják, hogy lecsiszolják alul, aztán rá tömnek az aljára, de az a tömés már gyengébb lesz, állandóan le fog törni, pl ha eszel egy almát, vagy valamit. 3 havonta lehet újratömetni alul.


Másik megoldás meg hogy lecsiszolják a fogad külső felét, ráragasztanak egy kerámia lapot, de az 45ezer Ft/db.

Kicsit drága.


Én a helyedben elfogadnám a fogamat úgy ahogy van.

Addig örülj, amíg jók, és nem kell korona.

2010. jan. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nekem is volt ilyen problémám,és a doki simán lecsiszolt belőle egy kicsit.(Szépen dolgozó,munkájára igényes magándoki volt,nem egy mezei sarlatán,mielőtt valaki belém kötne ez miatt).Nem kellett semmiféle tömés.Sőt,nekem a szemfogaim sem tetszettek,mert azok is hosszabbak voltak és hegyesek.Szóltam hogy engem ez zavar,és azokból is levett egy kicsit,szép formát adott nekik,de elmondta hogy tényleg csak egy kicsit csiszol,mert nem szeretné ha nagyon érzékennyé válnának a fogak!Pár perc volt az egész.

Ha ilyen problémád van,nyugodtan mondd el az orvosodnak és ő elmondja hogy mit lehet tenni!


Sok sikert! :)

2010. jan. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi,erre én is rákérdezek.
2012. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!