Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutyát, mikortól lehet...

Egy kiskutyát, mikortól lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat, hogy fél éves kora betöltése után.. de olyat is, hogy pár hetes korában is el lehet kezdeni, ja és úszni, mikor kezdhet? :))
2011. ápr. 20. 18:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
akkor mehet ki, ha megvannak az oltásai. ez az úszásra is vonatkozik. tehát ha minden időben megy, akkor 14 hetesen
2011. ápr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Azután kezdhetsz vele sétálni, hogyha megkapta a 4. oltását. Az úszást sajna nem tudom.
2011. ápr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
56%

Menj el vele állatorvoshoz, hogy megkapja a kellő számú oltást és egy kullancs elleni nyakörvet. Van a kullancs ellen egy cseppentős szer is, de azt nem ajánlom, mert nálunk egyáltalán nem használt. A Kiltix nyakörv viszont bevált!! :)

Körülbelül tényleg fél éves kora körül érdemes kivinni sétálni, akkor már hozzászokott az élethez és a váratlan hangokhoz, helyzetekhez. Lehet, hogy először vonszolni kell, legyél vele türelmes! Először egy icipici körre vidd el, hogy megismerje a környéket, és hogy hozzászokjon ahhoz, hogy póráz van rajta. Mivel még pici kutyus, ezért nem bír sokat sétálni. Mindig a blöki érdekeit nézd! :)


Ha ilyen kérdéseid vannak, tedd fel állatorvosodnak! Neki válaszolnia kell rá, és nem fog érte haragudni, hogy kérdezel, hidd el :) Egy felelősségteljes gazdinak szívesen segítenek! :)

2011. ápr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszii!

Tényleg lehet olyat, hogy a 2 oltása között 10 nap legyen a különbség?? :O :)

2011. ápr. 20. 18:54
 5/22 anonim ***** válasza:
A 2 hét egy kb. idő. lehet 10 nap és lehet 3 hét is. annál hosszabb már nem, de rövidebb se.
2011. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

Előző vagyok


Ha rendszeres sétához szeretnéd hozzászoktatni, akkor elkezdheted a sétát előbb is, csak legyenek meg az oltásai és a kullancs elleni nyakörv. Most rengeteg kullancs van, még a kertekben is. Érdemes megelőzni a bajt!

2011. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
18:53-as "ELŐZŐ VAGYOK" :D
2011. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Az oltások után és akkor már úszni is viheted!
2011. ápr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Akkor jó :))

Amúgy, amikor hozzám kerül a kutya, utánna, mikor kapja meg az 1. oltást?

2011. ápr. 20. 19:00
 10/22 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hét.
2011. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!