Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Kiskutya mikor kapja meg...

Egy Kiskutya mikor kapja meg az oltásait? Hányat kap?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy megint ilyen jellegű kérdéssel fordulok hozzátok, de a régebbi kérdéseimben nem ezzel kapcsolatos dolgokat kérdeztem, és valahogy felmerült bennem ez a kérdés is, mivel jún.4.-én lesz 8 hetes és akkor kerül majd ide hozzánk a kiskutya, de kiderült, hogy mi Jún.24-én megyünk a Balatonra apukámnak versenye lesz (péntek)akkor már 11 hetes lesz a kutyus. Jún. 27-én jövünk (hétfő). A kutyát is szeretnénk magunkkal vinni, de eszembe jutott, hogy lehet, hogy addigra nem kapja meg a kötelező oltásokat. Addig amíg nem kapta meg nem ajánlott elvinni?! Hogyan lehetne megoldani, hogy esetleg hamarabb kapná meg az oltást úgy, hogy jöhessen velünk? :)) Amúgy hány oltást is kap pontosan?

Előre is köszi az értelmes válaszokat :))


2011. ápr. 21. 10:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy kan kiskutya lesz, nem tudom, hogy ez jelent valamit :)..
2011. ápr. 21. 10:05
 2/11 anonim ***** válasza:

8 hetes korára elvileg megkapta a 2. oltását. Utána 2 hetente kell vinni, még 2-szer, kap parvo ellenit és kombit. A veszettség elleni már rugalmasabb, az ezek után 2-3-4 héttel kapja.

Mi a második oltása után már vittük a ház elé, de vidékre, messze, ki tudja milyen kutyák közé nem vinném.

A másik meg, éppen hogy megszokna titeket és a környezetét, kiszakítjátok onnan és kezdheti elölről szegény a beilleszkedést, majd megint hazaviszitek.

Szerintem hagyjátok inkább otthon.

Hamarabb is megkaphatja az oltásokat, pl. a menhelyi kutyák is van, hogy egyszerre kapják meg, mikor megtalálják őket, de szerintem a te eseted nem elég indokolt, hogy a két vakcinát egyszerre kapja meg a kutyus.

2011. ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__985952-mik-a-..


nem ajánlatos magatokkal vinni, amúgy is olyan pici lesz akkor még :) Nem tudjátok rokonnál, megbízható ismerősnél hagyni arra az időre. Ő még el is tudná vinni a dokihoz.

2011. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pedig fontos lenne, mivel senki nem tudna rá vigyzni, etetni, stb... más választásom nincsen... :S
2011. ápr. 21. 10:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos senki nem tudna vele foglalkozni.. :SS :( Nincs más választásom.. magunkkal kell vinni: S
2011. ápr. 21. 10:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs választás, akkor felesleges ezen gondolkodni. Egyeztess az állatorvossal. Az orvosok sokszor a területi jellemzők szerint alakítják ki az oltási programot, tehát mindenhol más és más lehet.


Kérdezz rá a tenyésztőnél, hogy volt-e a szuka újraimmunizálva, légy biztos benne, hogy az első két oltást 6 és 8 hetesen megkapja, és tíz hetesen adasd be neki a következőt.


Ne engedd, hogy a földről bármit felegyen, vagy nyalogasson, ne engedd ismeretlen kutyák közé, és ne engedd olyan helyre, ahol sok kutya ürülék van. Próbálj tilosban járni, főleg olyan helyeken engedd el, ahol ki van írva, hogy kutyát bevinni tilos :)


Ennyit tudsz tenni, és még annyit, hogyha bármi gyanúsat érzékelsz, akkor orvoshoz viszed.

2011. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ikukac válasza:

Én erre nem tudok válaszolni...:P

Én nem vagyok állatorvos. Én nem tudom!

2011. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia nekem is 3hónapos kutyám van és ugy van hogy 8hetesen elhozhatod de akkor már kapott egy oltást(oltási könyvet kell kapnod ha megeveszed)majd 2hetente vined kell a akötelezö oltásokra egy a gond hogy állatorvos is el fogja mondani h nem viheted sétálni sem addig mig nem kapja meg a kötelzö oltásokat:S és eböl 3kell adni az a kötelezö és minimum!!!
2011. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az állatorvos jó barátunk, csak most külföldön van, nem tudunk beszélni vele. Szerintem sokat lenne az ölembe, és mivel verseny lesz (Balaton körbefutás) így kocsival kísérnénk apukámat! Szálláson meg bent lenne, szerintem az meg főleg nem okoz gondot! :)) Akinek van ötlete, írjon nyugodtan :)

2011. ápr. 21. 13:15
 10/11 anonim ***** válasza:
A tenyésztővel nem vagy jóba? Segíthetne ő is, ha nem az ország másik feléről hozzátok el a kutyust.
2011. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!