Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hallgat a kutyám, süket...

Nem hallgat a kutyám, süket lehet?

Figyelt kérdés

Van egy beagle kutyám 9hetes, ha kiengedjük a "boxából" addig van velünk, amíg pl. egy fadarabot rág ami a kezemben van..ha nyújtom a kezem egyből ráakar harapni, most már nőnek a fogai és már a kezem egy-két helyen igen szép..

Ha hívni akarjuk akkor nem figyel se fütyülésre, se tapsolásra..nevére se nagyon.

Csak az orra után megy, ha talál egy fadarabot már egyből nem figyel ránk, akkor semmi esély...

Mit lehet vele kezdeni?

Néha mintha a kutyák ugatására fiygelne, meg a zörejekre, talán nem süket, de már miden féle hangot próbálok kiadni magamból de semmire nem figyel...

Mit tegyek? :(


2011. ápr. 22. 16:33
 1/6 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Ha tényleg nagyon úgy látod, hogy nem figyel különféle hangokra, akkor próbáld meg még utolsó esélyként a csipogós labdát/állatkát. Nagyon szokták szeretni a kutyusok, és a hangjára is tuti felfigyelnek. Erőteljes, jó hangot adnak ki, ha nem süket a kutya, és nem halláskárosult, tuti biztosan meghallja, és felfigyel rá. Ha ezt a lépést is kihagynád, akkor viszont látogassatok el egy állatorvoshoz, a következő oltása úgyis mindjárt itt van, menjetek el csak szépen, mondd el neki a problémádat, és ő majd meglátja, mit tehet. Ki fogja deríteni, hogy van-e problémája a kutyusnak vagy nincs.


Én mindenképpen azt mondom, hogy próbálj meg picit jobb kapcsolatot kialakítani a kutyussal. Esetleg etesd kézből, sokkal többet simogasd, játssz vele, és sokat engedd ki a boxából, ne is zárd be ha lehet. Egy 9 hetes, vidám, mindenre nyitott kis kölyökkutyának nem szobafogságra van szüksége, hanem egy mindenre nyitott, jókedvű, gondos gazdira, aki sokat foglalkozik vele. Vegyél neki labdát, csipogós játékot, huzakodós labdát, vagy csak huzakodjatok egy ronggyal, a lényeg, hogy játsszatok nagyon nagyon sokat. Az nem normális, hogy egy kölyökkutyát nem is érdekelnek a gazdái.. mostmár elkezdheted jutalomfalatokkal tanítgatni is. Először ha odajön hozzád, jutalom. Akárhányszor odamegy hozzád, akkor jutalom. Aztán kezdhetsz mást is tanítani neki, pl. ül,fekszik,pacsi, ezeket nekem a 4 hónapos kis kölyökkutyám már tudja, pedig még milyen pici.. Már behívható (sokan még több évesen sem behívhatóak!!) ül, fekszik, és pacsit ad. Most jelenleg hemperegni tanulunk, nemsokára elkezdem vele majd a helybenmaradást is. Mindent klikkerrel, és jutalomfalattal tanítottam neki, erőszak nélkül, nagyon jól fejlődik a kis buksija és nagyon ügyes : )


A harapdálásról meg sürgősen szoktasd le. Amikor megharap, akkor adj ki egy nyüszögő, felsikongó hangot (pl. áu, ez fáj stb) és hagyd ott a kutyát, majd 2 perc múlva térj vissza hozzá. Játszd el vele ezt sokszor, majd rájön egyszer csak, hogy ha a gazdit megharapom, akkor nem játszik velem. Meg fog változni a viselkedése, mindjárt jobb lesz :)

2011. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem süket ha hangokra odafigyel. Bújj el valami mögé, amikor alszik vagy nem vesz észre téged és kocogtasd meg a konzervjét vagy amit eszik. De ne lássa! Ha egyből odanéz a hang irányába, tuti nem süket csak sz*rik rád:D

Nevelni lehet őket de azt nem tudom hogy, hátha tud valaki segíteni.

2011. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, lehet, hogy még korai a dolog...és kicsi még kicsit hanyag...

igen jól gondoltad 1. most megyünk majd vele orvoshoz, tőle is kérdezek majd dolgokat.. a sipolós cuccost még megpróbálom

2011. ápr. 22. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem süket. De azért vidd el egy megbízható állatorvoshoz egy hallásvizsgálatra!

Remélem semmi baj nem lesz a kiskutyáddal. :-)

2011. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi, nem láttam, hogy már elvitted.
2011. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát a beagle-k tudnak makacskodni ha nincs jó kapcsolatuk a gazdival, ezért ne tartsd boxban, inkább igyekezz jó kapcsolatot kialakítani vele! Lehet, hogy most is csak ez a baj, de egy 9 hetes kiskutyánál akkor is gyanús.
2011. ápr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!