Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fedeztetésre szánt kutyána...

Egy fedeztetésre szánt kutyának, milyen vizsgálatokat kell megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Szűrések és egyebek.pl:Herpesz
2011. ápr. 23. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A szűrővizsgálatok fajtánként különbözőek lehetnek, a tenyészszemle feltételeinél fel vannak sorolva.

herpeszre lehet szűrni a kant,de a szűrés nem biztos. Így azt szokták nézni, hogy a kennel ahonnan jött herpeszmentes-e,illetve a kan gazdájának figyelni kell,hogy herpeszes szukát ne fedezzen,mert a herpeszes állatot azonnal ki kell venni a tenyésztésből, tehát, ha rárakod egy herpeszes szukára, akkor utána többet nem fedezhet.(elvileg. azért ismerek egy-két " tenyésztőt" akinek a kenneljét mindenki messze kerüli,mert tudja,hogy herpeszes.)

ezután tenyészszemle, ahol ha csak "tenyészthetőt" kap, akkor nem szoktak tenyészteni vele. Vagy megpróbálják egy év múlva újra, vagy hobbikutya lesz. A tenyésztésre ajánlott kutyákkal szoktak fedezni.

2011. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%

Már megint egy tapasztalatlan szaporító, akit agyon fognak itt védeni, mert jól lecseszem, hogy szaporítani akar.

Annyi kutya sínylődik és pusztul el gazdi nélkül.

Általában gondolom sajnáljátok, de azért csak megy a szaporítás és csak megy a szaporító védelme.


Remélem, tisztességes ember elítél és megvet érte.

2011. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem te ne válaszolj senkinek,mert mindig csak ugyanazt írod.Ha annyira zavar,inkább tegyél értük valamit,az itt írogatás helyett.Én ma is jó gazdát találtam egy gazdátlan kutyának.Te mit tudsz felmutatni?
2011. ápr. 24. 23:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Pontosat a fajtád tenyésztési szabályzatában tudsz meg, és a fajtát tenyésztőktől. Van olyan is, hogy nincs előírva bizonyos szűrés, de felelős tenyésztő megcsináltatja.
2011. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A fajta nyavalyákat tudom.Kifejezetten a szaporodásbiológiai szűrésekre gondolok,van e egyáltalán a herpeszen kívül olyan amiről lehet tudni,és lehet védekezni?Bár az elsőnek igaza van,ahhoz a szuka gazdájától is szükség lenne minden esetben igazolás arról,hogy a szukának sincs semmi baja..
2011. ápr. 24. 23:29
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem mindig örökbefogadott kutyáim voltak/vannak és sok kutyának kerítettem gazdát.


ÉS EGYETLEN SZAPORÍTÓT SEM BÍZTATOK ARRA, HOGY MIT TEGYEN, MERT ANNYIAN VANNAK, HOGY DUNÁT LEHET VELÜK REKESZTENI.

Csak kár, hogy nem rekesztenek...

2011. ápr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az alap mondanivalóddal egyet értek.De akkor se hurroghatsz le mindenkit,válogatás nélkül.Nekem pl nincs is kanom,csak érdekelne a kérdésemre adott normális válasz.
2011. ápr. 25. 09:31
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően egyetértesz, csak rád ne vonatkozzon, igaz?

Hát tévedsz, rád is vonatkozik az alapvető dolog.

És jobb lenne, ha elgondolkoznál ezen!

2011. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na jó,próbáltam normálisan kommunikálni,de veled nem lehet.Fölfogtad okostojás...elméleti a kérdés,lehet,hogy kutyám sincs....!!!!
2011. ápr. 25. 11:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
egy rendes igazi tenyésztőnek is el kell valahol kezdeni....
2011. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!