Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ingyenes és nem ingyene...

Milyen ingyenes és nem ingyenes vizsgálatokat lehet terhesség alatt csináltatni, hogy beteg-e a baba? Mennyibe kerülnek a fizetősek? Mikor kell megcsináltatni őket, mit szűrnek ki? 5hetes vagyok. Ti miket csináltattatok meg? 25éves vagyok

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

A kombinált teszt a kromoszóma rendellenességeket szűri ki. A legtöbb nagyvárosban ingyenes, mert a Sejtbank állja. Ez kb 85 % biztonsággal megmondja, hogy van-e probléma a 12. héten. Az én AFP-m alacsony lett, azért én még megcsináltattam az integrált tesztet is a 20. héten, ez is egy vérvétel, 15 ezer ft, ez már 95 %. 99 %-os a magzatvízvétel, de kb 1 % esély van a vetélésre, úgyhogy azt én nem csináltattam meg. Nem is csinálják meg egyébként, csak ha probléma van, vagy elmúltál 35.

Egyébként a megyei tb-től függ, hogy még milyen vizsgálatokat csinálnak meg. Nem mindenhol van toxoplazma, HIV. De amit meg kell csináltatni, az ingyenes. Szerintem még sok is az a vizsgálat, többet ne kérj, ha a leleteid negatívak.

2010. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ingyenesen nézik a kórházban a nyaki redő vastagságát a 12 hetes genetikai uh-on. Ha ennek a vastagsága ha meghaladja a 3mm-t akkor felmerülhet a down kór gyanúja. Aztán a 16. héten van az AFP vizsgálat, ami egy vérvétel, és ebből is következtethetnek a down kórra vagy az edvards szindrómra. Itt a normál tartományt nem tudom pontosan, de utána lehet nézni. Viszont ennél gyakran előfordul tévesen pozitív eremény. Akkor további genetikai uh-ra kell menni.

Amire pedig te magadtól el tudsz menni és a fejlődési rendellenességeket nézik és fizetős, olyat én kétfélét ismerek, az egyik a kombinált, a másik az integrált teszt. Ezekről a www.downszures.hu oldalon olvashatsz. Hosszú lenne leírni. Az ára ha jól tudom olyan 28-30.000 forint körül mozog. És ezt jó a 14. hét előtt megcsináltatni. Lehet még utána is, de akkor már csökken a hatékonysága. Illetve mikor nagyobb a baba, el tudsz menni 4D-s ultrahangra, ahol részletesen átnézik a baba szerveit, hogy minden rendben van-e és úgy működik-e ahogy kell.Ez olyan 12.000 ft körül van nálunk. Remélem tudtam segíteni. Nagyvonalakban ennyi jutott eszembe. Nagyon boldog és problémamentes babavárást, és gyönyörű egészséges babát neked.

2010. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.a kombinált teszt miből áll és mikor kell megcsináltatni?Monoron lakok,de szívesen felutazunk Pestre is,ha ott ingyenes.TI tudjátok hol lehet ezt megcsináltatni ingyenesen vagy hol lehet utánanézni?
2010. jún. 21. 19:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Magáról a tesztről olvashatsz a downszures.hu oldalon, de azt nem tudom hogy hol ingyenes. Viszont a védőnőd vagy az orvosod biztosan meg tudja mondani ha van ahol ingyen csinálják.Szerintem kérdezz rá. De maga a teszt jól le van írva az oldalon.
2010. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaj:) Még egy Monori:)! A nőgyógyász elküld mindenhova:)! Bár mondjuk az itteni orvosokról no comment!
2010. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amugy az egyszerű vérvételből tudnak következtetni hogy baj van e! Ha az AFP-d rossz (vérvételes eredmény), és a genetikai ultrahang és olyat mutat ami rendelleneségre utal akkor küldenek amniocentézisre ami magzatviz mintavétel. De azt hiszem azt is álja a TB!!

Előző voltam 23 hetes pocis

2010. jún. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kombinált tesztet a 12. héten. Csak egy sima vérvétel. Kérdezd meg a védőnőt vagy a nőgyógyászt, hol tudod megcsináltatni. Engem ők küldtek be a kórházba.

Az AFP-ben meg nem szabad megbízni, csak 25 %-os biztonsággal hoz eredményt. Akkor meg minek? Külföldön már nem is csinálják.

2010. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nini24 ***** válasza:
Ingyenes kombinált teszt a Bajcsy kórházban van:) Boldog babavárást!:)
2010. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!