Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik a kutyám füvet...

Miért eszik a kutyám füvet minden evés után? Valami vitamin hiány lehet?

Figyelt kérdés

Sajnos nem kap minőségi tápot (nagyon drága :() Chappi vagy Morzsi kutyatápot szokott enni, amit össze keverünk maradékkal vagy kacsa/ csirke farháttal + a levével. Nagyon szereti, csak nem tudom miért eszik utána füvet.

(A kioktatók, hogy "akinek nincs pénze minőségi tápra, az ne tartson kutyát!" kérlek kíméljenek. Én jót akarok neki, viszont a válságról nem tehetek.)


2011. ápr. 23. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ég a gyomra és ezért
2011. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A fű segíti az emésztést.
2011. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Rossz a gyomra és az emésztése...adjál neki diétás tápot, vagy egy nap pihentetés, koplalás
2011. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az enyém is szokott füvet enni,és utána meg valamikor kihányja.Énis azt hallottam,hogy ég a gyomra,de mitől?Azt nem tudom.Amúgy énnis morzsit vagy Chappit adok neki.
2011. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Túl sok a gyomorsava.De,ha válogat a füvek között,akkor vitamin hiány.Napközben párszor kéne adni kekszet,vagy gréti- mixet.
2011. ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Ne aggódj mi is pont így vagyunk azért eszik füvet mert rossz az emésztése és így akar segíteni önmagán.
2011. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Színezék mentes táppal kéne etetni.Mi is olcsó táppal etetjük,de legalább nincs benne színezék.
2011. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Melyik tápban nincs színezék? Akik ilyen táppal eteti a kutyájukat, hízik tőle? Mert a vizslám csak kicsit, de utána szinte le is dolgozza. (Hiperaktív egész nap :))

2011. ápr. 23. 20:51
 9/17 A kérdező kommentje:

Ja és még valami! Nektek is sokat iszik utána? Már arra is gondoltam, hogy cukorbeteg, rengeteget iszik, miután megette a tápot. Most, hogy már előre beáztatom talán jobb lett.

És mennyit szoktatok adni belőle mekkora kutyának?

2011. ápr. 23. 20:56
 10/17 anonim ***** válasza:

Tavasszal a legtöbb kutya legeli a frissen nőtt füvek bizonyos fajtáját. Semmi gond nincs ezzel.

A táp száraz. A gyomorban lévő sav kevés a feldolgozásához, ezért utána iszik vizet. Ha leöntöd akár vízzel is a tápot, utána nem fog annyit inni. Nálam nincs is vízivás vacsi után.

2011. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!