Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem el orvoshoz? Vagy...

Vigyem el orvoshoz? Vagy keddig meggyógyul?

Figyelt kérdés
Tegnap séta alatt egy padlócirkáló megharapta a mudim jobb első lábát a bokájánál. Akkor nem emelte annyira, de ma már elég fájdalmas képet vág. Mintha be is lenne duzzadva, bár nem biztos, mert kinyalta a szőrt ott. Nincs vérzés vagy bőrsérülés rajta. Mivel húsvét van, most nem vihetem orvoshoz. Amúgy szaladgál, csak kicsit többet fekszik. Van valami házi praktika, hogy jobb legyen neki? Orvos mit tud vele csinálni? Törés vagy ilyesmi nincs, csak szerintem helyi duzzanat lehet.
2011. ápr. 24. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy olyan komoly baj lenne, de azért a biztonság kedvéért minél előbb nézesd meg a dokival. Addig is ne hajtsd túl, ne sétáljatok sokat, inkább kíméljétek a lábát amíg nem tudjátok dokihoz vinni :)
2011. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

pihi. Az orvos se tud mit csinálni, maximum ad egy kis antibiotikumot a fertőzés ellen.

Ha van betadinod, akkor azzal ecseteld be.

2011. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mérd meg, van-e láza. Ha nincs, szerintem ráér keddig. Ha van láza, akkor azért vidd el valami ügyeletes orvoshoz szerintem. Antibiotikumot szoktak adni.
2011. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem be kellene kötni a sebet, vagy tölcsért tenni a kutya nyakára, vagy valami, hogy ne nyalja a sebet. Azzal csak árt, nem hagyja megnyugodni és gyógyulni.
2011. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kutyám is így járt a minap!:S

Én elvittem dokihoz mert nem bírt lábra állni,kapott injekciót meg antibiotikumot itthonra!

Szerintem betadinozd be,meg be is kötheted!

És ha látod hogy nagyon fáj neki adhatsz neki egy fél Algopyrint.Ja és tudom hogy nem lehet neki ember gyógyszert adni,de a doki mondta!

2011. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

sziasztok!


Köszi a sok választ!


Kicsit pontosítanék, bár leírtam: Seb nincs rajta! Nem lyukadt át a bőre, csak megnyomta a másik kutya. Fel van egy kicsit puffadva. Fájdalomcsillapítón gondolkodtam, de akkor nem kímélné szerintem.

2011. ápr. 24. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!