Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel benti kutyának?

Spániel benti kutyának?

Figyelt kérdés
Hogyan viseli? kb. 8tól 3ig lenne egyedül otthon. Tudom, hogy nagy a mozgásigénye - ez napi 2-3 sétát jelent? Mi az, amit a spánielekről feltétlen tudni kell?
2011. ápr. 24. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem spánielem van és benti kutyaként. Fiatalabb korában többször is elvittük sétálni először kutyafuttatóra, de az nem jött be igazán mert valahogy nem jött ki jól a többi kutyával. Nem az hogy verekedtek vagy bántották egymást, hanem a többi kutya játszott ő meg inkább csak nézte :) Mondjuk lehet több idő kellett volna hogy hozzászokjon... Mostanába mi már nem szoktuk nagyon sétáltatni, mondjuk azt is hozzá kell tenni hogy nincs kis telkünk és akkor megy ki amikor csak szeretne. Játszani néha labdát dobálunk neki vagy hasonlók mert imádja a labdákat. Vagy ha teheted vidd valami tóhoz mert imádja a vizet! Amit én tapasztaltam és érdemes tudni a spánielről az az hogy szerintem elég könnyen el tud hízni, mert mindent megeszik amit elé raksz. Legalábbis az én kutyám (és nem nem éhezik :) ) Elég ember barát bár ha rossz kedve van akkor elég agresszív is tud lenni még kisgyerekekkel is. Idegenekkel szemben is elég agresszív amíg meg nem ismeri őket addig ugatja (de csak ugatja még sose harapott meg senkit, meg amúgy is elég félős az enyém szóval szerintem nem is merné :) ) Macskákkal is jól kijön, amióta ő itt van több macskánk is volt és mindegyikkel jól kijött, csak az mondjuk fontos hogy ha már felnőtt a kutya akkor inkább csak kiscicát lehet hozzászoktatni. Az idegen macskákat kifejezetten utálja és megkergeti őket.

hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2011. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a legalkalmasabb egy spánielnek, mint az előttem szóló írta, kinti-benti kutya kertes házban. Lakásban vannak inkább más fajták, kevesebb mozgásigénnyel...
2011. ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez így abszolút jó!!! Nekünk ugyanígy van a két spániel és tökéletesen érzik magukat.
2011. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt régen spánielünk lakásban, teljesen jól elvolt. Kölyökkorban azért kissé necces a 7 órás egyedüllét, lehet, jobban járnátok egy felnőttel. Napi minimum 3 séta, amiből legalább egy hosszú, min. 1,5-2 órás, sok játékkal, futkosással, így meglesz szerintem.
2011. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat :) társasházban lakunk, nagy, bekerített udvarral, de az emeleten, tehát a benti kutyaság nem opció, hanem tény lenne... az udvarra le lehet vinni, ez elég nagy, min. 100x100 méter, de szerintem nagyobb. ha ide leviszem mondjuk egy fél órára, órára, az helyettesíti a sétát? az udvart úgy veszem, mint egy hatalmas kutyafuttatót. még valami: ha elutazunk nyaralni, pár napra vagy egy hétre, azt hogy viseli? úgy tudom, elég embercentrikus állat...
2011. ápr. 24. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, régebben volt hogy együtt nyaralt a család így senki nem volt otthon és a szomszéd etette, de úgy tudom elég rosszul viselte mert egész héten a domb szélén ült és várta hogy megérkezzünk. Még esőben is ott ült szegény :S Mivel nem volt otthon senki így ugye kint kellett lennie és szerintem az is rosszul esett neki mert megszokta hogy lakásba van nagy rész meg ott is alszik.
2011. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen kutya tartható lakásban csak legyen vele foglalkozva eleget
2011. ápr. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen kutya?? Azért egy komondort, vagy kaukázusit és hasonlókat, megnézném egy panelban...
2011. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 panettone ***** válasza:

Nincs két egyforma spániel...sok kutyát adtunk örökbe panel lakába vagy bérházba. Egy dolgot tarts szem előtt olyan kutyát keress aki megfelel ezeknek a feltételeknek.


Az előttem szólónak: ismerek egy pasit aki a szülei halála után megörökölt egy kaut, sikerült az egyik rokonnál elhelyezni de a környezet változás a gazdi elvesztése nagyon sok volt az ebenek teljesen letargikus lett.az ismerősöm már nem bírta elviselni hogy a szülei kutyája így szenved és magához vette most bérlakásban laknak reggel mésfél óra délután és este fél órás sétákkal a kutya boldogan él a gazdival. Sajnos vannak olyan helyzetek amikor másképp nem megy, hétvégente a telken pihenik ki a városi létet, de más megoldás nem volt csak ez szerintem le a kalappal előttük.

2011. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Spánielt inkább ne a lakásba,mert nagyon hullik a szőrük is,meg tényleg nagy a mozgás igénye!Tapasztalat.... :)
2011. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!