Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináltok amikor a kutyáto...

Mit csináltok amikor a kutyátok pórázon van és találkozik más kutyákkal?

Figyelt kérdés
Az enyém ilyenkor rontana neki játszani. De csak akkor ha mellé megy, mert amíg tisztes távolban van a másik addig le tudom ültetni. Mikor nem engedem el akkor viszont ugatja a másikat. Ez nem jó, ugye?
2011. ápr. 25. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi ha találkozunk más kutyával,engedem hogy megszagolgassák egymást.Az én kutyám is nagyon játékos (7 hónapos ivartalanitott kan ),ha a gazdi benne van,keresünk egy helyet ahol a kutyák nyugodtan szaladgálhatnak egy jót.Ha sietek,akkor sem húzom el + megyek más irányba ha jön egy másik kutyás,akkor csak anny,i hogy körbeszagolják egymást és kész.:)
2011. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én kutyámról írnál... :))))
2011. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutyasuliban az egyik alapdolog amit te és a kutya megtanul,hogy kétféle "lét" van. A munka és a szórakozás.

A szórakozás amikor a kutyák póráz nélkül rohangálhatnak, játszhatnak egymással, bizonyos keretek közt azt csinálnak amit akarnak.

A másik a munka.Ha az utcán pórázon megy az munka. tehát nem a játék ideje. akkor a többi kutyát észre se veszi, rás se néz úgy megy el mellettük, ha megállunk, akkor csak megszagolja, "köszönti" őket.

Sok gyakorlat van erre, oszlopban lefektetett kutyák között kel szlalomozni,kutyásoknak találkozni.

Ez az egyik legalapvetőbb dolog amit a kutyának meg kell (kéne) tanulnia.

2011. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám rögtön csóvál, boldog, majd kitépi a pórázt a kezemből hogy odamehessen játszani, pedig egy domináns dög volt. Amióta kutyasuliba járunk, ez is megoldódott :)
2011. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szekeres Juli ***** válasza:

Nem, ez nem jó, ugyanis ő akarja "megmondani", mi legyen. Döntsd el te, alkalmas-e a hely és az idő játékra!


Az én kutyáim a legritkább esetben vannak pórázon... Ha másik kutyával találkozunk, két dolog történhet:

1. Ha forgalmas helyen találkozunk, vagy sietünk éppen, vagy bármi más miatt nem szaladgálhatnak szabadon, akkor szólok a kutyáimnak, magamra irányítom a figyelmüket, és megyünk tovább. Ezt tanácsolom neked is, ha pórázon van a kutyád. Vond magadra a figyelmét: adj neki olyan feladatot, amit már jól tud, és amikor megcsinálja, jutalmazd meg!


2. Ha olyan a helyzet, akkor csak figyelek. Általában minden rendben zajlik: szaglásznak, szaladgálnak, játszanak. Ha bármi nekem nem tetsző alakulna (borzolnak, feszesen állnak), akkor azonnal magamhoz hívom a kutyáimat.

Pórázon ez kicsit módosul. A kutya nagyon másként viselkedik pórázon, és a póráz a mozgásban is gátolja (pl. feltekeredik játék közben). Ezért nem javaslom, hogy pórázon játszanak. Az első szaglászás után (amikor már látszik, hogy egyik fél sem támad) menjetek olyan helyre, ahol leveszitek a pórázokat, és szabadon alakíthatják a kutyák a távolságot egymás között.

2011. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!