Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek szegénnyel?

Mit tegyek szegénnyel?

Figyelt kérdés

Ma reggel elmentem egy kicsit levegőzni , és találtam egy dobozt a kuka előtt. A dobozban egy fehér kutyus ült , a nyakán egy dróttal . Kivettem a kutyust a ddobozból és elvittem állatorvoshoz. Levették róla a drótot és a sebet kitisztították. Most be van kötve a nyaka . Azon kívül megvizsgálták. Minden rendben volt vele . 3 hónapos lehet.

Nem volt chipje se nyakörve. Nincs szívem vissza vinni az utcára. Megtartsam? Vagy vigyem menhelyre? Én szívem szerint megtartanám . Az orvos azt mondta hogy máltai selyem kutya és havanese vagy frise keveréke. Nagyon aranyos. Olyan mint1 kis jegesmedve. Gondolom valami b@rom azt akarta hogy megdögöljön. Nem tudom hogy megszabad-e tartani vagy ,el kell vinni menhelyre.


2011. ápr. 25. 14:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*dobozból
2011. ápr. 25. 14:03
 2/17 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nem tudod, hogy meg szabad-e tartani? Nem engedik a szüleid vagy micsoda? Mert ezen kívül semmi sem tiltja...nincs gazdája, úgyhogy nyugodtan megtarthatod ha szeretnéd és gondját tudod viselni:) Szerintem ne vidd menhelyre, ott csak be lenne zárva:S
2011. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nyugodtan megtarthatod, ha szeretnéd, és tudsz vállalni minden felelősséget, ami egy kutyussal jár!
2011. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
tartsd meg :D
2011. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, szerintem tarsd meg szegényt. Nekem így már nem lenne szívem menhelyre vinni, de ez sokmindentől függ. De így, hogy rögtön el tudtad vinni állatorvoshoz, gondolom állsz úgy, hogy a továbbiakban is gondozd.
2011. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nagyon jót tettél azzal, hogy megmentetted szegényt és elvitted orvoshoz! Sajnos kevés az ilyen ember :(

Tényleg csak akkor tartsd meg a kutyust ha van időd, pénzed, energiád és türelmed őt felnevelni. Hiszen egy kutyus akár 14 évig is elél, ami elég hosszú idő és óriási felelősség. Megköti a kezed olyan tekintetben, hogy nem mehetsz csak úgy nyaralni, naponta többször etetni, itatni és sétáltatni kell, nem beszélve az anyagi áldozatokról.

Ha úgy érzed ezeket be tudod vállalni, akkor mindenképpen tartsd meg. Már csak azért is, mert ez a kiskutya hálás neked és szeret téged amiért megmentetted őt!

Ha viszont nem, akkor menhelyre vidd, vagy ajándékozd olyan ismerősödnek, akiről tudod, hogy felelősségteljes.

2011. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyértelműen azzal jár jobban, ha nálad marad, a menhely se egy álom mostanában...
2011. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd megtarthatod nyugodtan!
2011. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok és anyukám megengedte. Amikor megládtam a kutyust akkor hoztam a biciklimet és a perselyemet széttörtem abból kivettem 5000ft(nem tudtam mennyibe fog kerülni) és a biciklimnek a kosarába beletettem a kutyust. Mentem az állatorvoshoz ami tőlünk 3km-re volt.

: ) Én is örülök neki és a kutyus kislány . : ) Köszönöm a segítséget mert nagyon bűntudatom volt hogy most ha nem veszed meg akkor szabad-e vagy nem. : ) Maradt 20ft zsebpénzem de nem baj :) mert az 5000ft elköltöttem a kutyusra. az állatorvos még szurit is adott neki (oltást) az volt 2000ft aztán nyakörv az 1500ft és a póráz 1500ft :D de legalább a kutyusra költöttem és nem magamra.

2011. ápr. 25. 14:18
 10/17 anonim ***** válasza:

büszke vagyok rád,tartsd meg nyugodtan! :)

bár több ilyen ember lenne mint Te!!! :(

2011. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!