Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit csináljak szegénnyel?...

Most mit csináljak szegénnyel? (folyt lent)

Figyelt kérdés
A macskámat elütötte egy autó. Nincs külsérelmi nyom, viszont valószínüleg eltört a lába, és előfordulhat ugye ilyen esetekben a belsővérzés is. Behoztam, ápoltam, kapott fájdalomcsillapítót, és nincs annyira rosszul, viszont nem ártana, ha megnézné egy orvos, de egész biztosan csak az altatást látná megoldásnak, mert már nagyon nagyon öreg(19 éves), műtétbe belehalna. Mit csináljak? Szerintem képes túlélni ezt a balesetet, de nem akarom hogy szenvedjen, de elveszíteni sem, vele nőttem fel! Mi lenne a helyes döntés?? El vagyok keseredve!
2011. febr. 20. 17:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, ha nem néz ki rosszul, miért akarná a doki elaltatni?
2011. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezt ismerem, nekem is van cicám, akivel felnőttem, és annyira féltem :(( Viszont tényleg vidd el állatorvoshoz, én tudok egy jót, nagyon kedves, és biztos nem altatná el! Melyik városban laksz? Mert lehet hogy viszont túl messze van tőled... Ez a 18. kerületben van, adjak pontos címet?
2011. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Figyelj... Ha az orvos az altatást látja a legjobb megoldásnak, azt el kell fogadni, hisz ha nem viszed orvoshoz, valószínűleg ugyan úgy meghal. De ha mégis meglehet menteni, legalább a dokinál van esélye.
2011. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

hát mi mikor vittük a cicánkat ivartalanítani, és ameddig elaludt a cica, a doki ellátott egy törött lábú cicát.

Azt mondta, hogy magától össze fog forrni neki, sok idő, de egy macska szívós, és gond nélkül összeforr neki. Annyi, hogy adott neki egy szurit, meg vinni kellett további injekciózásokra, de mondta az orvos, hogy majd idővel fokozatosan terheli majd a sérült lábát is, és rendbe jön.

Pénze pedig nem volt a nőnek, műtétre, vagy miegymásra.

2011. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17:37 vagyok, nyilván én nem tudhatom milyen törése van a cicádnak, szóval lehet, hogy teljesen más jellegű, mint a történetemben megemlített nőé
2011. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát túl jól sem néz ki, látszik rajta hogy öreg, meg minden. És azért akarná altatni, mert nem tud lábraállni, amúgy nincs rosszul, főleg a gyógyszer után, de ha műtétre lenne szükség, azt már nem élné túl, meg sem próbálná szerintem, hanem kapásból azt mondaná, altatás. Sajnos nem pesten lakom, egyébként rendes a doki, de például amikor volt egy 3 hetes, macskanáthás kismacskám, rá is rögtön azt mondta, hogy nem élheti túl, altassuk el, vagy antibiotikum. Egyiket sem hagytuk, hazavittük, kapott szem és orrcseppet, és sikerült meggyógyítani.
2011. febr. 20. 17:38
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát épp ezaz, lehet több fajta törés is, de nem akarom hogy fölöslegesen szenvedjen, de azt sem, hogy úgy haljon meg, hogy van más megoldás is, ezét vagyok patthelyzetben.
2011. febr. 20. 17:40
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el egy másik állatorvoshoz, egy macskanáthás cicát nem szokás elaltatni, főleg ha ti otthon rendbe tudtátok tenni, biztos nem lehetett annyira halál közeli állapotban, hogy csak az altatás lehetett volna a megoldás...

Nekem is volt egy macskám, aki eltörte a lábát, műtét kellett volna, kb 100ezer Ft-os, de nem műttettük meg. Igaz, hogy az még kismacska volt, gyorsabban forrnak a csontjai, de már 2-3 nap után elkezdte használni a lábát és magától helyrejött.

2011. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát csoda, hogy sikerült megmentenünk, mert mindkét szeme be volt nőve, genny szivárgott belőle, az orrából is, folyton tüsszögött,lázas volt, és még anyatejre lett volna szüksége. Azt mondta, hogy vagy antibiotikum, de tudtuk hogy az csak rontana a hyelzeten, ezért nem akartunk antibiotikum kúrába kezdeni, és erre mondta a doki, hogy akkor nem fogja túlélni, és lehet hogy a humánusabb megoldás mellett kellene dönteni.


Még meglátjuk mi lesz reggelre, lehet hogy elvisszük, de nem hiszem, hogy egy ilyen öreg cica életéért annyit akarnának küzdeni.

2011. febr. 20. 17:56
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Az öreg cica ugyanolyan fontos, mint a fiatal. Ha gyógyítható, mindent meg fog tenni a doki. Szerintem felelőtlenség, hogy nem vitted el. Azért írd majd meg, ha jobban lett a cica.
2011. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!