Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért terjedtek el mostanában...

Miért terjedtek el mostanában ezek a magas, vékony, szinte már agárszerű magyar vizslák?

Figyelt kérdés
Mert egy igazi magyar vizsla nem így néz ki szerintem, meg a normál marmagasságuk is kb. 50-60 cm. Az én vizslámnak 60 cm szóval ő még a felső határon van ehhez képest én csak nála magasabb vizslákat látok. Sőt mindenki mondja, hogy milyen alacsony, meg hogy dundi, pedig nem az, egyszerűen csak szerintem az emberek hozzászoktak ezekhez a magas, agárvékony vizslákhoz és ehhez viszonyítják. Pedig szerintem nem ez a normális. Vagy én gondolom rosszul?
2011. ápr. 26. 12:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én nem beszéltem új fajták létrehozásáról, arról te beszéltél. :)

"A tenyésztés lényege a meglévő fajták megőrzése úgy, hogy közben a fajtán belüli genetikai változatosság megmaradjon, tehát ne legyen beltenyészet, túltenyésztés."

És többek között célirányos párosítás azért, hogy bizonyos előnyös tulajdonságok erősítve legyenek.

2011. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

igaz, én beszéltem róla, de te azt mondtad rá, hogy az a tenyésztés lényege, pedig nem. :)


A témánál maradva, a mi vizslák is még normális volt egyébként, olyasmi, mint a feljebb linkelt képen az első.

1983-'97

2011. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Akkor félreértettem azt amit írtál.
2011. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!