Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ragaszkodnak egy csomóan...

Miért ragaszkodnak egy csomóan a fajtatiszta kutya vásárláshoz? Szerintetek hogyan lehet meggyőzni őket másról?

Figyelt kérdés

Nem a hozzáértőkre gondolok, hanem a szaporítóktól vásárlókra.

Konkrétan az ilyen emberek nagy része jobban járna egy menhelyi állattal mint egy általa fajtatisztának gondolt törzskönyv nélküli kutyával. Családi kutyának miért nem mindegy nekik? Ráadásul ha elmondod az igényeidet biztos tudnak egy csomót mutatni, azokból bőven választható olyan ami kinézetre is tetszik. (nekem azért elég sok igényem volt - középtermetű legyen, bírja a macskát és egyéb háziállatokat, ne bántsa a gyereket, lehessen a kertben tartani de ne kelljen megkötni) mégis volt jópár ami megfelelt ezeknek)Szerintem ezek a keverék kutyák nem csak kevesebbe kerülnek - sok esetben ingyen vagy jelképes összegért vihetők- de betegségekre se hajlamosak annyira mint a túltenyésztett jószágok. Akkor meg miért kell minden áron fajtatiszta?


2011. ápr. 26. 13:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ahogy azt írtam nem igazán azokra gondoltam akik ragaszkodnak egy fajtához és készek megfizetni ennek az árát, hanem azokra az emberekre akiknek kell a kutya de spórolósan szaporítótól veszik. Igazából ezeket nem értem miért nem jó nekik a keverék, abból is kaphatna olyat amilyenre vágyik.


13:57 elég szörnyű, hogy így jártál, biztosíthatlak velem egyáltalán nem játszották el mindezt. Olyan kutyát kaptam amilyet kértem, nagyon szeretem és tényleg nem bántja a macsekot + a gyerekkel is jól eljátszanak. Ezen túl nagyon ragaszkodó és irtó aranyos a pofija meg a nagy barna szemei. Csodaszép kutyus.

Ha esetleg Hajdú-Bihari vagy szívesen elküldöm a menhely elérhetőségét.

2011. ápr. 26. 15:09
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

Mi direkt fajta tisztakutyát kerestünk, hiszen házőrzésre akartuk tartani, kis korú kutyát, hogy könnyen lehessen idomítani, s megszokja az állatokat(macska, nyúl), amikkel együtt akarjuk tartani. Direkt úgy vettük, hogy ismertük a szülőket, így nagyjából tudjuk, hogy nem kicsi kutya lesz, ami azért is jó, mert elriasztó ereje lesz. Így is el van kényeztetve, mindenkit körbe nyal, de a kerítés túloldaláról inkább tűnjön egy hatalmas behemótnak, aki ijesztő is, s ne jusson senkinek sem eszébe, hogy belopakodik. (Minálunk a szomszédba egy vissza eső betörő van, a faluba mindenki tudja, hogy mikor kit rabolt ki, de hát bizonyítani semmit sem lehet.)

Menhelyeket neten megnéztem, megvizslattam a kutya felhozatalt, egy kutya volt, ami fajtailag megfelelt volna, viszont idősebb kutya volt, megtanítani egy csomó mindent nem lehet, vagy nehezebben, a menhelyet csak úgy megnézni nem lett volna egyszerű,vagy 100 km-re van tőlünk, s mivel többen is mentünk volna, így egy kutyáért csak elugrani, megnézni, hogy milyenek a kutyák eléggé megterhelő lett volna, főleg, hogy nem egy út lett volna, harmadszor az utazás is eléggé vicces lett volna.

Nem bántam meg, hogy fajtatiszta kutyám lett, hiszen bár aranyosak a keverék kutyák, mégis láttam már olyan keverék kutyát, aki idegbeteg volt, s nem azért, mert rosszul bántak vele, hanem olyan volt az apa vagy az anya, hogy idegbeteg volt alapból is a kutya. MI gyereket is szeretnénk egyszer, így nem akartam még megkockáztatni sem, hogy a gyerekemre egyszer is rátámadjon, s jöhet mindenki azzal, hogy keverék, az is ugyan olyan jó, de egy kutya nálunk befektetés, befektetés egy hosszú távú kölcsönös szeretetre,s nem akarom, hogy a génjeibe megbúv idegbeteg kutya előjöjjön.(Annak idején harapott meg már keverék kutya, idomítva volt, csak hát a legnagyobb szeretet ellenére is előjött az apja tulajdonsága).

2011. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

És honnan vettétek a fajtatiszta kutyátokat? Tenyésztőtől? A szülőknek meg volt a fajtaklub által kiállított hivatalos tenyészthető minősítése? A fajtára jellemző örökletes betegségek szűrései?


(amiket a keverékekről írtál meg elég szakmaiatlan, és sajnos így, ebben a formában még a helyét sem állja meg.... mert az a két kutya akikkel találkoztál nem azért viselkedtek úgy ahogy mert keverékek. Ugyanilyen rossz idegrendszerű kutyát a fajtatisztának mondottak között is találsz: úgy hívják hozzáértés nélküli szaporítás. Erről szól a kérdés: az emberek miért választanak egy ilyen kutyát inkább mint h egy tenyésztőtől vegyenek egy olyan kutyát, aki tudatos és lelkiismeretes tenyésztés eredménye)

2011. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Tenyészettől származik a kutya, oltási papírokkal együtt, chippel ellátva, a szülőknek is láttuk minden papírját, nem volt olcsó, de megérte.

A keverék kutyáknál ki mondaná meg,hogy milyen mind a két szülő?

Az embereknél is előfordul, hogy beteg, lelkileg sérült embernek gyereke születik, akkor a gyerekkel is hasonló gondok lesznek. S itt szerintem nem kell különbséget tenni sem a keverékekkel sem a fajta tiszta kutyáknál, hiszen tény, vannak hülye szaporítók, csak lásd a hirdetéseket.

Még nagyon régen voltam anyámmal menhelyen, kutyát kerestem, volt egy kutya, ami nagyon szép lett volna, csak a gondozó mondta, hogy baj van az idegrendszerével, annak idején szegényt megkínozták, látszódott a nyakán a húrok után maradt sebhelye. Ő még gondozás alatt állt jó sokáig, majd elaltatták.

A menhelyes kutyákkal tényleg nincs gond, de gondolj bele hogy milyen körülményeket élhettek meg szegény állatok, s bár szeretem az állatokat, de a szomszéd kislányára való és a leendő gyerekemre való tekintettel nem mernék sem szaporítótól de menhelyről sem haza vinni kutyát.

De van,a kinek nincs rá pénze, aki csak otthon akarja tartani, azok keresik szaporítótól.

2011. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

Helyes :o) Ha fajtatiszta akkor csak ilyen körülmények közül vegyen aki akar.


Tény h nem minden embernek való menhelyes, esetleg

lelkisérült kutya. DE! nem minden menhelyes kutya ilyen! Én rendszeresen megfordulok egy menhelyen és bizton állíthatom, h a bekerülő kutyák 90%-a teljesen normális, csak neveletlenek legtöbbször.


Élő példa az én kutyám:

utcáról megkínozva fogták be - itt a Várpalotai gyepin: [link]

ma nálam: [link]

[link]

És nem ő az egyetlen aki ilyen és menhelyről van. A menhely nem egyenlő a kiszámíthatatlan kutyával. Ennyire nem szabad leírni a menhelyes kutyákat.

A legtöbb ember aki kutyát tart az csak szeretni szeretne egy kutyát. És erre a menhelyi kutyák nagyon nagy többsége teljesen megfelelő - és még "speciális" képességek sem kellenek hozzájuk.


Ezt a kis történetet ajánlom mindenki figyelmébe:

http://www.youtube.com/watch?v=H0uXxp3qWyI&feature=feedlik

2011. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

13:30 vagyok!


17:34es!

Komolyan a képek láttán könny szökött a szemembe! Csodás kutya lett, gyönyörű szép, és boldog.:) Szinte már hihetetlen!

2011. ápr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ezt mindenki döntse el, hogy honnan hoz kutyát.

Tenyésztőtől (tk-s, chipes stb...) vagy menhelyről (chipes) hoz el kutyust.

Csak azt nem tudom megérteni, ha valaki szaporítótól hoz el egy kutyát. Ha szereti a fajtát akkor fizesse meg a 100.000Ft feletti összeget.

Szerintem az lenne a jó ha valaki dolgozni (terelni, vadászni vagy kiállításra járni vagy tenyészteni ) akar akkor vegyen fajtatiszta tk-s kutyát, de aki "csak" barátot, hű társat olyan kutyust akar aki a gyerekkel játszik vagy jelez ha jön valaki vagy csak legyen egy barát az hozzon menhelyről kutyust!

Nekem is van kedvenc fajtám (mudi, aussie, oroszlánkutya) (nagyon tetszik az agillity meg a frizbee) de rájöttem valamire amíg ennyi kutya van menhelyen addig én "beérek" egy menhelyről hozott keverékkel (amúgy vannak fajtatiszta kutyusok is menhelyen!!).

Aktivista vagyok (=önkéntes menhelyen) látom, hogy mennyi kutyus vár gazdira. A szívem szakad meg, de ha valaki fajtatiszta kutyust akar arra nem fogom ráerőltetni a keveréket...

Én mindenkinek ajánlom a menhelyi kutyákat. Nekem az a tapasztalatom, hogy aki még nem hozott menhelyről kutyust az nem tudja, hogy mennyire hálásak tudnak lenni csak egy szép szóért is. Aki ezt nem tapasztalta meg addig nem is kell neki! Én nekem már csak ilyen kutya kell= vagyis ha jöhet még kutyus akkor irány a menhely. Ez az én döntésem, másnak más a döntése el kell fogadni! csak azt nem fogom fel, hogy ha valaki fajtatiszta kutyust akar akkor menjen tenyésztőhöz!!!


Két keverékem van menhelyről. Egyik 2.5 kg-san került hozzánk most 25 kg-os (: a másik most szombaton 2 év körüli.

Ezek az érvek hamisak: hogy előélete nem tudott ezért ne válasszuk onnan -> aki most került hozzánk az a kutyuskát láncon tartották verték -> szeretettel, türelemmel, gondoskodással, tanítással elértük azt hogy ne féljen az emberektől!!!

A felnőtt kutyus is tud úgy ragaszkodni a gazdához mint az a kiskutya akit vele van 8 hetes kora óta!! (TAPASZTALAT)


Én azt mondom mindenkinek szíve joga eldönteni hogy honnan hoz kutyust (tenyésztő vagy menhely).

Tapasztalatom az, hogy itt M.o.-n nem becsülik meg a keverékeket. Nem egyenrangúaknak tekintik őket. Csúnyáknak látják őket. Én erre csak annyit mondok, hogy sajnálom ha nem látják meg bennük a szépet.

(tisztelet a kivételnek!!!!)



Ó, a keverékek...


A sok kis utcasarki, játszótéri kevi, akik bolondos-bohókás pofijukkal, felemás-kajla füleikkel a legzordabb szívet is megmosolyogtatják...

Ön a keverékeket szereti? Nos, Ön jól választott!

Nem csak azért, mert ők különlegesek, egyediek, utánozhatatlanok és megismételhetetlenek, de azért is, mert a genetikájuk miatt betegségekre sokkal kevésbé hajlamosak. Persze őket is kell ugyanúgy óvni és védeni, legfeljebb nem kapnak el olyan hamar betegségeket és kisebb eséllyel lesznek öröklötten betegek. Ez szinte ugyanígy van annál a tenyésztőnél is, aki nagyon odafigyel kutyái egészségére és betegeket, tenyésztésre alkalmatlanokat nem szaporít tovább.


Ha Ön keverék kutyát szeretne, akkor Ön biztos, hogy a szaporítókat már nem fogja eltartani. (Ám vigyázat! Néha keverékeket árulnak különleges fajta vagy szándékos párosítás címszó alatt, ezeknek ne dőljön be, olvassa el a „Ne hagyjuk magunkat becsapni!” menüpontot is!)

Ha Ön keverék kutyát szeretne, akkor csak egyet mondhatunk: köszönjük a menhelyi kutyák nevében.

Sajnos minden menhely tele van, sokkal több a beadott kutya, mint ahányan szeretnének onnan örökbe fogadni. Ezért van az, hogy aki talál egy kutyát, azt a legtöbb menhely azzal fogadja: már nem tudják befogadni, nincs hova tenni.

Ha Ön menhelyről fogad örökbe kutyát, akkor két életet ment meg: azt, amelyiket hazaviszi és így új életet kezdhet, és azt, amelyiket az ő helyére be tudnak fogadni, így az őt leadni szándékozó nem fogja már elaltatni vagy szélnek ereszteni.


Vigyázat! A gyepmesteri telep nem menhely! Az oda bekerülő kutyákat, ha azok befogottak voltak, 14 nap után elaltathatják (néhol próbálják őket ezután is tartani, ha van hely – ám abból mindig kevés van), a gazdájuk által leadottakat akár még aznap elaltathatják. Aki innen ment, az még többet segít.

Persze egy befogadott kutya lehet, hogy nem mindig egyből olyan, mintha a szekrényből húzták volna elő: néha sok munkát, időt és energiát igényel, mire megérti, hogy új családjánál mik a szabályok. Ám számtalan történet támasztja alá, hogy a megmentett kutyánál hálásabb, szeretni valóbb kutya nincs.

Aki szívesen olvasgat happy endes történeteket, annak javasoljuk az alábbi fórumot:

Second Hund ( [link]

Ha menhelyi kutya örökbefogadásához kér tanácsot, vagy keres egy bizonyos típust, akkor írjon nekünk a khfc00@vipmail.hu címre, szívesen segítünk megtalálni álmai kutyáját!

Ha örökbefogadott kutyájával kapcsolatban merültek fel kérdések, akkor is megpróbálunk segíteni, amiben csak tudunk, írjon bátran!


Egy rövidke fohász a menhelyi keverékektől:

„Bár fajtám nem, a szívem tiszta. Add nekem a hitem vissza!”


(forrás: olcsókutya)


ez az én véleményem!

Mona (:

2011. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

*csak azt nem fogom fel, hogy ha valaki fajtatiszta kutyust akar akkor szaporítóhoz megy!!!


bocsi

2011. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A szaporítótól vásárolt kutya nem fajtatiszta, mert nem rendelkezik róla papírral, max olyan, mint a tescoban a "cola jellegű ital".

Csak a törzskönyvezett kutya rendelkezik a fajtára jellemző tulajdonságokkal.

Ragaszkodnának hozzá, csak nem tehetik meg, válság van nincs pénz, elszegényedés jelei egyre jobban látszanak, minden drágul,(munkanélküliség a köbön)vagy ha van is munka a fizetés évek óta u.a..

2011. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!