Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Így nem...

Mit csináljak vele? Így nem tudunk pihenni tőle!?

Figyelt kérdés
A kutyánk egész éjjel kisebb-nagyobb megszakításokkal ugat.Mostanában kifigyeltük,hogy a közlámpa felett keringőző bogarakat ugatja :( nem tudunk már tőle aludni,mert ha rászólunk elhalgat,de újra kezdi utánna.Mit tegyünk???
2011. ápr. 26. 15:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
89%
Bizony a kutyát nappal le kéne fárasztani, a kerti kutyának is nagy séta, kis játék, feladatok, hogy az agyát is megmozgassa. És akkor alszikmint a tej.
2011. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
46%
Húzd be a sötétítő függönyt, vagy ereszd le a rolót, hogy sötét legyen a szobában.
2011. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
81%

Engedjétek be a lakásba.

És bizony foglalkozni kell vele, mert fizikai és szellemi foglalkozásra szüksége van.

Vagy legalább vegyetek mellé egy másik kutyát, hogy ne unatkozzon.

Mert ő is szenved ettől, nem csak a ti nyugalmatok a fontos.

Ha már élőlényt tartotok!

2011. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Kerti kutya,a házba nem engedem be,mert kisbabám van,és amúgysem szeretem az ilyet.


Van másik kutyánk is,az alszik éjszaka mint a tej,őt nem zavarja a másik ugatása.

Én úgy érzem rendesen ki van fárasztva,de arra meg nincs időm,hogy órákat mászkáljak vele naponta.

20 éve vannak kutyáim,de ilyennel még nem találkoztam.A szomszéd meg fenyegetőzik,félek nehogy baj legyen ebből...

2011. ápr. 26. 16:02
 5/48 anonim ***** válasza:
47%

Hát pedig ez tipikusan levezetetlen energia tünet. Egy nappal kellőképpen kifárasztott kutyának eszébe nem jut holmi bogarak ugatásával elütni az időt.


Próbáljátok ki, hogy akkor is ugat-e, ha két hétig minden reggel és este sétáltok vele egy órát.

2011. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
A mi szomszédunkban is volt egy ilyen kutya, a gazdája nem tudott vele mit kezdeni. A végén kivitte a tanyára (mert az volt neki) és hozott be a városi udvarba egy másikat. Az állandóan ugatós nemcsak a gazdát, de az összes környékbeli szomszédot is zavarja, sokáig nem tudjátok megtartani. Keressetek neki egy olyan gazdit, aki megfelelő helyet tud neki biztosítani.
2011. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen fajta kutyáid voltak, de ebben talán kicsit több valami terelő vér, és aktívabb.

nekem is volt kisbabám nem is egy, kutyám is több egyszerre, mégis elmentünk minden nap sétálni. Gondolj már bele milyen rohadt unalmas egész életben egy kertbe bezárva lenni.

Azok a kutyák akik aktívabbak,terrier, puli, mudi vér van bennük, azoknak különösen kell a mozgás a változatosság, a feladat. A te felelősséged a kutya.

2011. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Terrier.Sajnálom,de nem tudom napi 2 órát sétáltatni,a férjem sokat dolgozik,így ő sem,csak hétvégén,de hétköznap semmiképp.Ilyen probléma nem is volt sokáig,kb.2-3 hónapja kezdődött,és nem értem mitől,de már nagyon idegesítő,hogy nem tudok sem én,sem a szomszéd pihenni tőle.Én szeretném bezárni éjjelre a garázsba,de a férjem nem engedi,kínzásnak tartja.
2011. ápr. 26. 16:17
 9/48 anonim ***** válasza:
nem bezárni kell, hanem foglalkozni vele, főleg ha terrier. Ha ezt nem tudjátok megoldani, akkor keressetek neki olyan gazdát ami ki tudja elégíteni a kutya alap szükségleteit..
2011. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
Az miért lenne kínzás, ha éjszakára bezárjátok őt? Legfeljebb akkor nem ugatna, hanem vonyítana. Ki kellene próbálni, hátha mégse.
2011. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!