Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lettetek kész egy új...

Mikor lettetek kész egy új kutyusra? Van aki soha?

Figyelt kérdés
3 hete altattuk el 1 éves kutyusunkat. Szabályosan belebetegedtem. Még ma is sírok minden este, nem tudom elfogadni. Persze mindenki azzal jött, hogy ilyenkor kell másik. De nekem nem kell! Úgy érzem, egy év múlva sem fog kelleni. Vagy ő, vagy senki! Azt is mondják, majd fog ez változni? Van akinél nem változott és azóta sem lett másik? Akinél viszont változott, mennyi idő múlva?
2011. ápr. 27. 11:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
szia. én is igy éreztem, nagyon kivoltam. pont tél volt, olyankor nem is nagyon akartam ujat. majd váratlanul kb 3 honap utan apu hozott kutyust. és a kis csöpség olyan örömöt adott. hidd el, tovább kell lépni, és kell egy másik.
2011. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én spánielem 2008.12.06-án lett elaltatva :(

11 évig volt velem, mondhatni, hogy együtt nőttünk fel.

Előtte volt egy utcáról befogadott tacsim, őt sajnos megmérgezték (patkányméreg).

Tacsi után kb. 2 hónapra kaptuk tesómmal a spánielt szüleinktől. Mikor ő is meghalt, úgy éreztem, hogy nem kell kutya ... nagyon szerettem és nagyon szenvedtem miatta.

2010. augusztus 14-én hoztuk el párommal a mostani tacsinkat.

A szünetben van jó is meg rossz is. Feltudod dolgozni az előzőt - hiába gondolják sokan, hogy ez csak egy kutya -, több szabadidőd lesz, viszont hiányozni fog, mert nem üdvözöl, mikor hazajössz, stb.

A mostaninál - ha minden jól megy -, még van 14 évünk, amíg velünk lesz ... de én már most pásztázom az alapítványokat, ahol tacsikat lehet befogadni, mert szeretnék még :]]]]

2011. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is így voltunk 7 éve. Akkor még csak 15 éves voltam. El kellett altatnunk a 10 éves rotinkat. Egyik napról a másikra nem tudott felállni, maga alá ürítette, az orvos szerint sérv volt, de kétlem. Másnap jött a bátyám és a kezébe volt egy kis gobóc. Ő lett a mostani kutyám. Segített enyhíteni a fájdalmat, kicsit feledkezni a másikról. Sok dologban hasonlítanak. Neked is ajánlani tudom, hogy hozzatok egy kicsit, hamarabb túl teszed magad rajta.

Mi baja volt szegénykének?

2011. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Úgy látom, akkor mindenkinek sikerült elfogadni egy újat. Csak nekem nem menne! Tényleg rettentően ragaszkodom hozzá a mai napig. Eleve azt sem tudom feldolgozni,hogy egy egy éves kölyköt el kell altatni. Vesebetegsége volt, nem lehetett megmenteni, pedig minden megpróbáltunk!

Esténként állok a terasz ajtóban és nézek ki az udvaron. Várom, hogy jöjjön! Szegény férjem teljesen ki van attól, hogy látja mennyire nem tudom feldolgozni. Neki is nagyon rossz, de ő erősebb, én meg ilyen sz@r gyenge vagyok!

2011. ápr. 27. 11:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Csinálj neki virtuális sírhelyet a www.petmenny.hu-n. Az én elpusztult kutyáimnak is ott van sírhelyük, és minden nap gyújtok értük gyertyát.
2011. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem a három éves malamut keverékemet pont a két szeme közt leszúrta egy betörő. Nagyon nehezen léptem túl rajta.De egy félév sem telt el és egyik nap arra jövök haza hogy egy kis szőr golyó üdvözöl
2011. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 10 év elteltével lett újra saját kutyám....addig ideiglenes befogadó voltam. Imádtam a kutyámat, vele együtt kicsit meghaltam én is. 19 voltam, mikor el kellett altatni, gyakorlatilag együtt nőttünk fel. 2 éve éreztem azt, hogy újra SAJÁT kutya kell...Gondolkoztam sokat a fajtán, de megint spánielem lett, újra fekete-fehér :-) Nekem kellett az a 10 év és a sok mentett, ideig-óráig nálam lévő kutyus.
2011. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 1 hete halt meg. Ő volt a mindenem. Viszont most abba őrülök bele,hogy nincs kutyám. Én a halála pillanatában tudtam,hogy kell másik kutya,ami nem Őt pótolja,de betölti azt az űrt egy kicsit,amit hagyott.
2011. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
múlt pénteken kellett elaltatni az egyik kutyusomat. 3 napig ápoltam, de sajna nem javult, így ez lett vele. Nagyon hiányzik, üres nélküle a kert :( . De tudom, hogy szükségem van még egy kutyára. Ezért lesz is, már meg is van, a héten hozom el. Nekem így könnyebb, hogy ugyanúgy van két kutyám, így kevésbé érzem a hiányát. Imádom pedig nagyon!
2011. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy le fogtok szólni, nekem még fiatalok a kutyáim, de már tudom hogy a következőket honnan fogom venni és mi lesz a nevük stb. Eszemben sincs azt akarni, hogy valamelyik kutyám meghaljon, elkerüljön de mégis tudom milyen kutyám lesz később.

Te úgylátszik másmilyen vagy. Nincs ezzel semmi baj. Van olyan idős ismerősöm aki akkor kapta az első kutyáját, nagyon megszerette a kutyázást, de azt mondta neki több sose kell. Mit látok most? Hogy egy új kiskutyával flangál. A másik már meghalt szerintem, idős volt. Természetesen biztos létezik olyan ember is, aki tényleg soha többet nem akar másik kutyát.

Amikor amásik kutyára gondolsz akkor ne azt gondold, hogy "helyette" meg "miatta". Mármint a most meghalt kutyád miatt. Hanem mert szereted a kutyákat. Ne pótolni akard az előzőt. Úgy könnyebb.

2011. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!