Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék nekik majd törzskö...

Hogy tudnék nekik majd törzskönyvet szerezni?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű szép moszkvai őr szukám. Most másfél éves, jövőre szeretném pároztatni valami törzskönyves kannal, hogy a kicsiket törzskönyvezve tudjam el adni.

A baj csak ott van, hogy az én kutyámat törzskönyv nélkül vettük meg. Normális kennelből ( jéke kincse ) vettük, csak akkor még nem akartuk pároztatni, és mivel törzskönyv nélkül jelentősen olcsóbb volt, így nem anélkül vettük meg.

Honnan tudnék a kicsiknek törzskönyvet szerezni? Vagy az én kutyámat is eltudom vinni valamilyen ,,vizsgára" ami után adnak neki?? vagy elég hogy ha az apa törzskönyves?? remélem valahogyan megtudnám oldani...


2011. ápr. 27. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Most már sehogy.

A kicsik kizárólag akkor kaphatnak törzskönyvet, ha mindkét szülő törzskönyves.

2011. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Tök jó, hogy baromi sokan vannak, akiknek van egy szép kutyájuk, aztán könnyű pénzként pároztatni akarják a kutyát, hogy el tudják adni a kölyköket... Nem szép dolog szerintem.
2011. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már nem tudsz neki tk.-t kiváltani. Így meg ne szaporíts.
2011. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

DNS vizsgálatot kérhet a tenyésztő. Te nem.Ő meg nem fogja. Neki a törzskönyv kiváltása, akkor amikor vettétek a kutyát 5000 Ft-ba került volna, tehát a kutya törzskönyvvel együtt + 5000 Ft. Ha nem 5000-rel, hanem sokkal olcsóbban adta a kutyát, akkor az azt jelenti, hogy nem törzskönyves szülőktől van. Tehát nem is fogja engedni a DNS vizsgálatot.

Ha mégis lenne törzskönyve,akkor tenyészszemlére kéne vinni a kutyát, ha ott megkapja a minősítést, akkor kiváltani a kennelnevet és megcsináltatni a kötelező orvosi vizsgálatokat. majd utána lehetne tenyészteni.

(ezért is drágább jóval a törzskönyves kutya, mert ezek mind kemény százezer forintokba kerülnek.)

2011. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ezt bizony sehogy sem tudod megoldani, ugyanis a kutyádnak ennyi idősen már nem lehet törzskönyve. Tehát az ő kölykei sem kaphatnak.

DNS vizsgálatot lehetett volna csináltatni, és azzal igazolni, hogy valóban adott kutyák kölyke, de ezt is fél éves kora előtt kellet volna, ilyenkor már nem lehet.


Egyébként kamu duma, hogy jóval drágább lett volna törzskönyvvel venni a kutyádat, ugyanis 5.500 forint lett volna, hogy a tenyésztő kiváltsa a tk-et. Ha sokkal többet mondott, akkor...az már gyanús.

2011. ápr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
(bocs kedves előttem szóló, sajnos a MEOE módosította és lehet 180 nap után is DNS-t kérni, csak jóval drágább. én ugyan nem értek vele egyet.... de úgy látszik vannak akik megfizetik)
2011. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
felülbélyegzett törzskönyvet adnak 180 napnál idősebb kutya esetén, DNS vizsgálattal. így pontos
2011. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az előttem szólóknak igazuk van most már elég bonyolult és költséges lenne beszerezni a törzskönyvet.Nekem van egy 3 éves mopsz kutyusom én nem tenyésztésre vettem hanem házi kedvencnek.Ettől függetlenül kértem törzskönyvet bár még soha nem használtam meg szerintem nem is fogom de akkor úgy gondoltam nem baj ha megvan.Így a kutya 55.000Ft volt.Ha nem kértem volna akkor 50.000Ft lett volna.
2011. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát nekünk a törzskönyv 10.000Ft lett volna, és mivel a kutyát elég sok pénzért vettük, így akkor felesleges pénzkidobásnak látszott. És az a DNS vizsgálat másfél éves korban még lehetséges?? kb mennyibe kerülhet?

Amúgy az semmit sem számít, ha az apa törzskönyves??

2011. ápr. 27. 12:39
 10/17 anonim ***** válasza:

Az anya ezek szerint nem is törzskönyves? Akkor nem is biztos h a te kutyád kaphat törzskönyvet. Hívd fel a fajtaklubot vagy a fajtával foglalkozó egyesületet!


Nálunk egy sima titer teszt (vérvétel + labor költség) 17 ezer volt. Itt mind a két szülőtől kell vért venni, két ampullányi vért kell bevizsgáltatni. Azt nem tudom, h a DNS vizsgálat mennyire bonyolult, mert gondolom attól is függ az ár. Abban biztos lehetsz, h 10 ezernél jóval több lesz ez a móka.


(Tk. nélkül meg csak szaporítás az egész, ami a fajta érdekeit nem szolgálja, sőt kifejezetten rontja - kérdés h neked mi a fontosabb: a fajta vagy az h a kutyádnak legyenek kölykei és el tudd adni azokat?)

2011. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!