Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék nekik majd törzskö...

Hogy tudnék nekik majd törzskönyvet szerezni?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű szép moszkvai őr szukám. Most másfél éves, jövőre szeretném pároztatni valami törzskönyves kannal, hogy a kicsiket törzskönyvezve tudjam el adni.

A baj csak ott van, hogy az én kutyámat törzskönyv nélkül vettük meg. Normális kennelből ( jéke kincse ) vettük, csak akkor még nem akartuk pároztatni, és mivel törzskönyv nélkül jelentősen olcsóbb volt, így nem anélkül vettük meg.

Honnan tudnék a kicsiknek törzskönyvet szerezni? Vagy az én kutyámat is eltudom vinni valamilyen ,,vizsgára" ami után adnak neki?? vagy elég hogy ha az apa törzskönyves?? remélem valahogyan megtudnám oldani...


2011. ápr. 27. 12:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Itt a fajtaklub elérhetősége:

[link]

2011. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A 3 DNS teszt (apa, anya kölyök) olyan 60.000 Ft.

a törzskönyv kiváltása: MEOE 18.000 Ft

Tenyészszemle: 20.000

kötelező szűrések (nem tudom a moszkvainál mi kötelező)

kb 100.000-200.000 Ft.

kennelnév kiváltása: 20.000/40.000 Ft

fedeztetési jegy: 2.000/4.000 Ft

alombejelentő: 2.000/4.000 Ft

a kan: 100.000-200.000 Ft


tehát ahhoz, hogy almot hozz le: 320.000-550.000 Ft.


plusz az orvos, (fedezésre felkészítés,2 db uh., ellés, oltások, féreghajtás, törzskönyv, chip)

Mondjuk 7 kölyökre: 30/ db= 210.000 Ft.

+ etetés....2 hét szabadság....


Szerintem számolj

2011. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Királyul összefoglaltad! És tényleg ennyi egy kölyök, ha utánaszámolok...
2011. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ha jól értettem, a kérdező kutyájának csak az apja törzskönyves. Innentől nincs miről beszélni.
2011. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Teszem hozzá mi anno a Border Collie kiskutyusunkat, amikor megvettük a tenyésztőtől, szóba sem jött hogy elvihetnénk törzskönyv nélkül. Azt mondták csak is komoly gazdáknak hajlandók odaadni, akikről tudják hogy törődnek vele, lényegében ezért is kerül nálunk ennyibe egy kutya, mert aki ennyi pénzt ad érte, az már csak nem rakja a sarokba. Szóba sem jött az, hogy esetleg törzskönyv nélkül olcsóbban odaadnák, az az ár mellé jött "ajándékként". Én sem használtam még sosem, de kitudja mikor jön jól... A másik kutyusomat szaporítótól kaptuk ajándékba, valamiféle B kategóriás törzskönyvet lehetne neki igényelni valami bizottsági szemle utána, révén hogy az anyját törzskönyv nélkül vásárolták anno, de nekem nem ér ennyi hercehurcát, anélkül is szeretem, amondó vagyok szaporítani pedig ne szaporítsunk. Egy jó gazdi is normális helyről szeret kutyát vásárolni, ha mi nem ingyen kapjuk meg a kölyköt, biztosan nem adtunk volna 80-90 ezret érte úgy, hogy se törzskönyv, se semmilyen papír, bizonyítvány hogy az ősök egészségesek, és tenyésztésre alkalmasak...
2011. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ha még hajlandó is vagy áldozni ennyit,akkor isborulhat a dolog,hiszen lehet,hogy a kutya nagyon szép, de egy hiba miatt (pl szinhiba, vagy faroktartás....) nem kapja meg a tenyészszemlét.

vagy elbukik az egyik szűrővizsgálaton...

2011. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

ma 13:35

Nincs már B törzskönyv. És tegnap olvastam az MKSZ elnökének egy válaszát, hogy az MKSZ sem törzskönyvez. Csak az el nem ismertek törzskönyvjeit kezelik.

Némely sportágnál van lehetőség B-re, de arra rá van írva, hogy nem tenyészthető.

2011. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!