Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz? Lehet így tartani?...

Ez igaz? Lehet így tartani? Mert nekem azt mondták egy idő után neki megy és széttépi mert túl dominánsak

Figyelt kérdés

szeretnék kutyát venni de van egy magyar vizslám de az egyik barátom azt mondta hogy nem lehet azokat a fajtákat venni hozzá amilyet szeretnék. Amik:

argentin dog

bull terrier

cane corso

dobermann

ír farkas

német dog

német juhász

rotweiler

ezek közül valamelyik.


2011. ápr. 27. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
butaság. Nevelés kérdése amúgy az egész. Mondhatja akárki, hogy ez, meg ez a fajta nagyon szereti egymást, de nevelés nélkül azok is egymásnak mehetnek. Falkavezérré kell válni, és akkor nem lehet probléma.
2011. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én azért a biztonság kedvéért különböző neműt vennék.

de szerintem pl. az ír farkas vagy a német juhász nem olyan veszélyesen kutyázósak.

2011. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bármilyen két kutyát lehet együtt tartani, ha megnevelted őked.
2011. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Kizárólag nevelés kérdése. Ott van pl. a népszigeti bemutatócsoport, amiben aztán mindenféle kemény kutyák vannak, sokuk ivaros, mégis gyönyörűen dolgoznak együtt póráz nélkül, és a tagok rendszeresen vigyáznak egymás kutyáira, ha valaki nyaralni megy.


De ha nem tudod, hogy hogyan kell olyanná nevelni a kutyát, hogy ne támadjon, ne legyen agresszív és kompatibilis legyen bármilyen más kutyával, akkor kutyasuli nélkül ne vállald be.

2011. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

azért ne keverjük a szezont a fazonnal.


egy bemutató erejéig együtt menetelni teljesen más dolog, mint együtt TARTANI két kutyát. nekem is van pit szukám, aki totál jól elvan bármilyen más kutyával - egészen addig, míg meg nem hallja a bunyó hangjait (morgás, hörgés)... nem is kell, hogy őt támadja be valaki, elég, ha meghallja valahonnan távolról és rögtön "beszáll" ő is, menne neki a hozzá legközelebb lévő kutyának. ha ott vagyok, ezt tudom kezelni, de ha nem...?

2011. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

kedves előző, a morgás-hörgés normál játékhang.

Néha az én kutyáim is olyan hangokat adnakmintha kitört volna a harmadik világháború, de az csak játék.

2011. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja, és az ír farkasés a német dog a világ két legjámborabb kutyafajtája. hozzájuk képest egy németjuhász gyilkológép.
2011. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A bemutatócsoportban a két ivaros kan argentin dog együtt el. Ismerek ivaros staff és bullma kant is akik együtt élnek. Ismerek angol, amerikai bulldogot, és vizslát mind kan és együtt élnek. Ebből az ambull meg a vizsla a bemutatócsoportban is benne van.

Ismerek két ivaros kan rotit akik együtt élnek. Ha megfelelően szocializált és kézben tartott kutyákról beszélünk, akkor nincs ezzel gond.

2011. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ír farkas? Nem hiszem, hogy széttépne bármit is, ami leheletnyit is különbözik egy nyúltól. :)

Az ír farkas neve ellenére egyszerűen egy agárfajta, azon belül meg a legkiegyensúlyozottabb és legbambább. :) Igaz, óriási, de csodás kutya. Én biztosan őt választanám, főleg a vizsla mellé, mert pl. mozgásigényben kb. hasonlóak, tehát lehet velük együtt kirándulni, mert mindkettő imád nyargalni. :) (Ugye pl. a vizsla-csivava páros ilyen szempontból nem az igazi...)

2011. ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy havenese-m és egy rottweilerem van, mindkettő kan és egyik sincs ivartalanítva. Nagyon jól megvannak, sőt a roti, ha a kicsit megugatja a szomszéd kutyája, nagyon bedurvul, és ha nem lenne köztük kerítés, szétszedné a másik kutyát, nagyon védi a "tesóját". Igaz ők együtt nőttek fel, de szerintem két különböző korú kutyánál is megoldható. Oda kell figyelni, hogy a játék ne fajuljon el túlságosan. Elég volt párszor leszidnom a rotit, mikor kicsit vadabbul viselkedett, azóta óvatosabban bánik a kicsivel. Nem a kutya fajtáján múlik, csakis nevelés kérdése.
2011. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!