Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vedlés gyorsítási szerek,...

Vedlés gyorsítási szerek, tabletták tényleg hatásosak?

Figyelt kérdés
A vedlést szeretném felgyorsítani mert sokat utazunk a kutyámmal és már az autómosóban a fejüket fogják mikor meglátnak. :) Gyakran fésülöm aljszőrkiszedővel.
2011. ápr. 28. 11:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A meleg víz nem hat a hormonokra tudtommal sem.

De az, hogy a vedlés fokozatos, nem véletlen. A természet nem téved, az ember viszont igen.

Az embernek is hullik a haja. Azt szokták gyorsítani...?

2011. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

A furminátort még nem próbáltam, de tervezem majd, hogy megveszem, jókat halottam róla.

Fürdéssel az a gond, hogy fél a víztől is és nagytestű (50 kg), nemigen bírnék el vele.


Annak a jóindulatú emberkének aki azt javasolta, hogy vegyek kínai kopasz kutyát, azt üzenem, hogy a tanácsait tartsa meg magának ..... ha zavarna a szőr, akkor talán nem vinném mindenhová magammal ugyebár!


Én valami vitaminra gondoltam, ami esetleg nem káros a szervezetére, de gyorsítaná a vedlést. Semmiképpen nem szeretném, ha mesterségesen ártanék neki, mert nagyon egészséges, szép szőrű, kiegyensúlyozott kutya.


Köszi a válaszokat, akkor marad a gyakori fésülés, takarítás.

2011. ápr. 28. 12:46
 13/25 anonim ***** válasza:

ma 12:46

Bizony, az ember is varázsolgat, ha hullik a haja.

A meleg víz ezek szerint nekem is hat a hormonjaimra?

Itt a jó idő. Elkezdődik a vedlés és a fürdetés időszaka. Ezek szerint, amíg vedlik a kutyám, ne is úsztassam? Mert általában az úsztatással indul meg hatásosan a vedlés.

2011. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Más az usztatás, és más a fürdetés. Nem kell a természet rendjébe mindig beleavatkozni. A farkasokat sem fürdeti, és fésülgeti senki, és szépen levedlenek.

Nyilván más dolog egy családi kutyánál a helyzet. Naponta keféd át, és ennyi.

2011. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

ma 13.25

Na, igen..... a farkasok....

Mit etetsz a kutyáddal? Húst? Zebrát?

Ha netán nem , akkor hagyjuk a farkasokat. A kutya már rég nem farkas.

2011. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Próbáld furminátorral. Szinte kopaszra ki lehet szedni az aljszőrt.

2011. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

13:46 -* nem tudom, te mivel eteted a kutyád, én hússal.

Igaz, nem zebrával, de a tápban és a konzervben is hús van.

A kutya biológiailag bizony közelebb áll ma is a farkashoz, mégha házikedvenc, akkor is.

Kutyaként kell vele bánni, mert akkor lesz szocializált.

Az alapösztön állaté és képes alkalmazkodni az emberhez is, de ettől még bizony állat.

Tehát a rendszeres kefélésen kívül én nem tennék és nem is teszek mást a kutyámmal.

Még akkor sem, ha ilyenkor óránként kell a szőnyeget porszizni.

Ez van, ezzel jár, ha kutyát tartok. És tartok, mert megéri, mert takarítani egyébként is kell.

2011. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

:)))))))))) Nem attól lesz szocializált, ha kutyaként bánnak vele.

Semmi gond különben. Te fésülöd, viszont van, aki gyorsítja a vedlést. Ennyi. Mindenki másként csinálja.

2011. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

De bizony, attól lesz szocializált, mert kutyamód értetik meg vele, hogy mit is várnak el tőle.

Aki emberiesíti, aki kényezteti, annak a kutyája bizony rossz szokásokat vesz fel.


És kár, hogy úgy véled, mindenkinek jogában áll mindent tenni a kutyájával. Akár természetellenesen is kezelni.

Ettől már csak egy lépés az, hogy akár kínozni is jogában áll...

2011. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Erre vártam:)))))))) Eljutottunk a kínzásig.

Kedves kérdező.. Furminátor és kevesebb gondod lesz.

2011. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!