Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elintézni?

Hogyan tudnám elintézni?

Figyelt kérdés
Utólag szeretnék a kutyámnak törzskönyvet szerezni. Elég híres fajtiszta kennelből származik, de annak idején (másfél évvel ezelőtt) törzskönyv nélkül hoztuk el, mert akkor csak felesleges plusz költségnek tűnt. A kennel tulajdonosával eléggé jó viszonyban vagyunk, azóta is tartjuk vele a kapcsolatot. Tehát DNS vizsgálatra nem lenne szükség, mivel bármikor beismerné hogy tőle származik a kutyánk. Ilyen esetben hogy tudnék neki törzskönyvet kiváltani? Egyáltalán lehetséges-e?
2011. ápr. 28. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

ha jól tudom 180 nap fölött dns + tenyész szemle után lehet kiváltatni am az a 5000-6000 ft nem nagy kaland

szerintem ilyen 70 ezres ársávba az az 5 ezer már nem oszt nem szoroz

2011. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem elég, ha elismeri, bizonyítani is kell, hogy kik a szülők. 3 DNS vizsgálat az olyan 30.000/kutya, plusz egyéb papírok. Szerintem 100 ezer alatt nem úszod meg.
2011. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
A törzskönyvet nem adta a kutyához, vagy egyáltalán ki se váltotta?
2011. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De mindenképp a kutyád tenyésztőjével beszéld ezt meg, mert te semmilyen módon nem tudod törzskönyveztetni. Ezt utólag is csak a tenyésztő teheti meg.
2011. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Milyen tenyésztő az aki nem ad tk-et?? Amikor vettem a kutyámat ez nálunk fel sem merült.

Ez olyan mint amikor veszek egy autót, nem adnának hozzá forgalmit...


De a második válaszoló jól leírta: dns vizsgálatok (apa, anya, kölyök)+ a járulékos költségek.

2011. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyan minek az a törzskönyv most, amikor annak megszerzése annó " felesleges, plusz költségnek" számított?

Nem lesz utólag tk.

2011. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1748471-hogy-..


Gondolom ez a Te kérdésed volt.

Ha jól értettem, akkor olyan párosításból származik a kutyád, ahol csak az apa tk-es?

És ugye ezt a "bármikor beismerné, hogy tőle származik a kutya" dolgot Te sem gondoltad komolyan:)

2011. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

A híres "fajtiszta"tenyészet ezek szerint mégiscsak szaporítóé,mert tenyésztő SOHA nem ad ki tk nélkül kutyát.Ha a vevő nem kéri a papírt,akkor meg sem kapja a kölyköt.

Utólag már nem sok értelmét látom az egésznek.

2011. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!