Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ezt elintézni?

Hogyan tudnám ezt elintézni?

Figyelt kérdés

A lakásom apám nevén van, sokáig ő fizette a rezsi egy részét. Szeretnénk átvenni a fizetést a férjemmel, de apám rendre kikerüli a témát.

Férjem feldobta, hogy a dijnet.hu-n keresztül írjuk be az órákat, állásokat, stb.

Tudtok valami megoldást javasolni, hogy apám együttműködése nélkül hogyan lehetne, még ha az ő nevén is maradnak a mérőórák, legalább a terhelendő számlaszámot és egyebeket átírni?

A számlák hozzám jönnek, ha arról le tudok nézni infot, az menni fog.

Végső esetben alá is tudok írni úgy, mint ő.


2011. júl. 13. 16:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, az érintett számla a víz és a villany lenne, mert a gáz a közös költségben van, azt a közös képviselővel próbálom meg elintézni valahogy.
2011. júl. 13. 16:11
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha hozzád mennek a csekkek egyszerűen fizesd be.
2011. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ki lakik a lakásban?
2011. júl. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor duplán megy be az összeg, aztán lehet megint szaladgálni, mert apám meg átutalja. Teljes egészében saját hatáskörbe szeretném vonni a számlákat, tehát apám számlaszámát kiiktatni és átpakolni mindent a miénkre.
2011. júl. 13. 16:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Mi. Kicsit hülyén lett megcsinálva a vétel, mert a családi házat vidéken gyerekkoromban a nevemre iratták (nincs testvérem, mondván úgyis én öröklöm). Aztán lakásvásárlásnál kiderült, hogy hitel szempontjából rossz pont, hogy már van ingatlanom, illetve apám kedvezőbb hitelt tudott felvenni, így az ő nevére lett megvásárolva. Most jogilag ők laknak az én nevemen levőben és én az ő nevükön levőben.
2011. júl. 13. 16:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Csúcs. Akkor ti fizessétek a te neveden lévő lakás számláit.
2011. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jaja, csak azon meg haszonélvezetük van.

De nem lenne jó ötlet, mert nekünk magasabb a rezsi és tudtommal ott is az ő nevükön vannak az órák.


A dijnetes megoldásra tudna valaki konkrétan válaszolni?

2011. júl. 13. 16:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Biztos hogy kell hozzá valamilyen azonosító, amit apád tud. De miért nem engedi, hogy ti fizessétek a számláitokat? Egyszerűbb lenne leülni vele és komolyan megbeszélni, mint a háta mögött szervezkedni.
2011. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Pénzügyekben szokása úgy csalni, hogy én járjak jól. Van egy közös cégünk, amiben mindketten eltérő tevékenységet folytatunk. A könyvelő a szomszédja, így nem is szoktam nézegetni a könyvelést, megbízok benne. Egyszer gyanús lett, hogy mintha kevesebb járna nekem, mint amennyit kaptam.

Felhívtam a könyvelőt, aki hallhatóan kínban volt, szerintem apám szólt neki, hogy ne adjon ki ilyen infót. Úgy kellett kihúznom belőle a dolgokat, végül bebizonyosodott, hogy tényleg a saját kárára "csalt" a pénzügyekkel.


Segíteni akar és túlzottan makacs a témában.

2011. júl. 13. 16:34
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tenném fel a kérdést, hogy a dijnet-et használja-e valaki? Ha igen, akkor meg tudja mondani, hogy milyen adatok szükségesek, ha egyoldalúan át szeretném a saját bankszámlaszámomra irányítani a terheléseket? Illetve az órát is szeretném beregisztrálni. Az nem fontos, hogy kinek a nevén van, tudom, hogy az macerás lenne.
2011. júl. 13. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!