Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyakiképzésből meg lehet...

A kutyakiképzésből meg lehet élni Magyarországon vagy csak másod állásnak jó?

Figyelt kérdés
Kiképzés vezető és segéd is szeretnék lenni!
2011. ápr. 28. 15:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Szerintem csak hobbinak jó, talán még másodállásnak sem.
2011. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Aki ma ebből él, annak már jó pár év tapasztalat és nem kevés tudás áll a háta mögött. Ráadásul nagyon labilis az egész, mert ha nincs vállalt kutya, felkopik az álla.

Nem elég csak a kutyához érteni. Az embereket is el kell viselni.

2011. ápr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem... sajnos :o(
2011. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Nem. talán van 3-4 aki ma megél ebből, de ők nagyon profik, sok-sok év tapasztalattal a hátuk mögött.
2011. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

A kutyasulink tulajdonosa és a tanfolyamvezetője megél belőle. Elég jól. De ők évek óta mással sem foglalkoznak, és elég jó nevű a kutyasuli is. Mellesleg körülbelül 12 órát foglalkoznak kutyákkal minden egyes nap. Ha épp nincs tanfolyam, akkor állatokat visznek forgatásra, előadásokat tartanak, házhoz jönnek kutyát képezni, a bentlakásos kutyákkal foglalkoznak. A saját kutyájukra alig van idejük. Hétközben is és hétvégén is kutyát képeznek.

Szóval én azt gondolom, hogy nagyon szerencsés, aki eljut idáig, de ez is nehéz lehet...

2011. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Én úgy leszek kiképző, hogy én tartom a kutyasulit, nem egy meglévő kutyaiskolába szeretnék dolgozni, hanem saját kutyaiskolában. A környékünkön nincs is kutyaiskola és sokan szeretnének járni!
2011. ápr. 28. 16:05
 7/32 anonim ***** válasza:

Régóta matekozok ezen én is, de sajnos szerintem csak kevés szerencsés tud ebből megélni.


Az a baj, hogyha te magad csinálsz kutyasulit, az iszonyatos befektetés. Meg kell venni az akadályokat, kell egy területet venni, vagy bérelni, rendben kell tartani a füvet, stb.

Egy nyomorult bőrdarab, amit kezdő ÖV-nél használnak, 5000 ft, és egy kezdő kutya simán szétrágja. A karok meg ilyesmik szintén horror árban vannak.


És tanfolyamot ugye csak hétvégén tudsz tartani, mert hétköznap a gazdik dolgoznak.


Szerintem maximum annyit tudsz kihozni belőle, hogy legyen egy hobbid, amire nem kell költened, vagy minimális pluszban jössz ki belőle.

2011. ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Kutyapálya van akadályokkal csak kutyaiskola nincs. A pálya tulajával meg jóban vagyok, vele kéne csak megbeszélni, hogy tarthassak kutyasulit.
2011. ápr. 28. 16:29
 9/32 anonim ***** válasza:
Az akadálypálya mit takar? Agility? Vagy az IPOhoz használt dolgok?
2011. ápr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen szinten van a tudásod? Van-e már általad kiképzett saját, netán másnak általad kiképzett kutyája? Tudod, egy iskola nagy felelősség. Aki odamegy segítségért, szeretné, ha valóban a számára megfelelőt kapná. Ha nem sikerül, igen hamar híre megy.
2011. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!