Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülprobléma a kutyánál....

Fülprobléma a kutyánál. Valaki tapasztalt már hasonlót?

Figyelt kérdés

9hónapos Amstaffunk füle kb 2 hónapja bűzös,sebes,váladékozik.A váladék sárgás,le van rakódva a fülbe,hiába tisztítjuk,minden nap ujra termelődik.Már hegesre vakarta.Többször voltunk vele orvosnál,de még csak bele sem nézett a fülébe,felírt egy gombaölő kenőcsöt,gyulladáscsökkentő cseppet és szurit kapott.

Hiába kezeljük ezekkel minden nap,az állapota nem javult.

Hamarosan elvisszük egy másik dokihoz,de addig szeretném enyhíteni a fájdalmait,nagyon zavarja.

Valakinek volt már ilyen helyzetbe a kutyusa?Hogyan kezelték?


2011. ápr. 29. 19:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
lehet atka, lehet egy sima toklász,lehet nagyon sok minden. Hagyjátok ott azt az orvost gyorsan. Az ilyen csináljon inseminációt disznóknál. arra jó.
2011. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Én is ezt mondom,hogy válassz normális dokit.
2011. ápr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igen,már rájöttünk:( Elősször alkoholos fültisztítót kapott,de nem segített.Reméltük a kenőcs és a fülcsepp majd használ,de ugy néz ki nem ér semmit.

Ő is mondta ,hogy sokminden okozhatja,de azt mondta még nem vesz kenetet,majd el kell altatni.Hát nem vagyok álatorvos,de szerintem kár altatást kockáztatni,csak azért,hogy váladékot vegyen.Az biztos,hogy másik orvost keresünk.

2011. ápr. 29. 19:25
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

Márpedig altatás nélkül nem fogjátok megúszni, mert nagyon fájdalmas ám az a művelet.

Próbáld ki egyszer magadon fülészeten!!!!!

Két hónapja, és hagyjátok, hogy rosszabbodjon?

A dobhártya is sérülhet ilyen mérvű gyulladásnál, műtét lehet a vége.

Sajnálatos, hogy ennyire elhanyagoljátok!

2011. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is a másik állatorvosra voksolnék. Nekünk angol cocker spánielek vannak, tipikus fülproblémás kutyák. Szerencsére nekünk jó dokijaink vannak. Aurizon nevű cseppeket kapott hasonló tünetre és szépen gyógyul a füle. És persze a doki gondosan ki is tisztította. Kerüld a gyesznyóherélő falusi típusú állatorvosokat.
2011. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

A keresésnél, ha beírod, hogy "farok", vagy "csonkolás", több tucat írást találsz.

Én nem írok le még egyszer semmit, csak mert más nem tájékozódik.

2011. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nagyon segítőkészek vagytok,nem kioktatást kértem.Rengeteget költöttünk eddig is rá és gyanítom ezután sem usszuk meg kevesebbel,de mindent megadunk neki.Nem vagyok állatorvos,nem tudhattam,hogy nem fog segíteni a kenőcs meg amiket felírt.Nem is védem magam,mert tudom,hogy ez a kutya jobb bánásmódban részesül mint sok ember és a feneke is ki van nyalva.

Másrészt meg tudom használni az internetet és a keresőt,de személyes tapasztalatokat nem igazán találok és amíg nem megyünk másik dokihoz,szeretném csillapítani a fájdalmait.És most kérdezd nyugodtan eddig mért nem vittük még a másik dokihoz,hát kedveseim azért,mert hó vége van és örülök,ha ennivalót tudunk venni...

2011. ápr. 29. 19:42
 8/24 A kérdező kommentje:
A normális álaszolóknak köszönöm!
2011. ápr. 29. 19:45
 9/24 anonim ***** válasza:
46%

A kutya nem a hónap végén lett beteg, hanem már több hónapja.

Ha elsőre viszitek, most kevesebb költség lenne.

2011. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Épp ma vettem bőrkaparékot a kutyám füléből saját kezűleg és postáztam Pestre ottani dokinak.
2011. ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!