Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki jó, esetleg tökéletes gazdája legyen egy kutyusnak?

Figyelt kérdés

4 éves egészséges kaukázusi keverékem van,és sokszor érzem azt,hogy nem adok meg neki mindent amire szüksége van :/

Naponta sétáltatom,foglalkozok vele,fésülgetem,normálisan etetem,látszik rajta,hogy boldog és én is az vagyok vele.Mégis úgy érzem,mintha bizonyítanom kéne neki,hogy jó gazdija vagyok.

Az egyetlen gondom az az,hogy sűrűn kell láncon tartanom amikor nem vagyok vele,mert szökdösik és nem jó a kerítés. Állandóan rágom apám fülét,hogy javítsuk meg,de rettenetesen lusta és nagyon nehezen veszi rá magát a dologra :/ Persze,ha szabadon engedem a kutyát és kimegy már jön hozzám,hogy miért nincs láncon a kutya.Nagyon rossz látni láncon szegényt,és minél előbb szeretném helyrehozni a kerítést hogy megoldódjon a láncos ügy.Egyedül kevés vagyok hozzá :/

De úgy érzem,ha már nem kell majd láncon tartani a kutyust

akkor is bennem lesz ez a bizonyítani akarás (nem tudom máshogy nevezni).

Ti is éreztek ilyesmit?


2011. máj. 1. 12:59
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

"Jobb dolga van nálad a kutyádnak,mint sok udvarra kicsapott kutyának" ez nagyon jól esett :)

szüleim szokták mondani,hogy amikor iskolában vagyok és ideje hazaérnem (általában fél 5 körül) már ül a lépcső mellett és a kaput figyeli :) szegény fél napokig láncra van verve és még így is szétveti az öröm amikor meglát :)

gyötör a bűntudat ilyenkor :(

2011. máj. 1. 14:35
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem késő tanítani a kutyát!:) és kutyaiskola sem kell hozzá hidd el! Az én kutyám mégcsak 9 hetes de már tud ülni,feküdni,fordulni,apportírozni,pacsit adni,helyére menni és vezényszóra ugatni :) És én tanitottam neki , nem kutyaiskola :)

Olvasd el ezt a könyvet ! *****


nagyon hasznos!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet,sokat hallottam erről a könyvről,elkezdem olvasni :)
2011. máj. 1. 14:54
 14/27 anonim ***** válasza:

Én is köszönöm a linket!!!! Szerettem volna már régen elolvasni, de nem tudtam letöltetni sehol.

(Hogy ne legyen off: Cesar Millan könyvét is olvasd el! :))

Én is úgy vagyok vele, ahogy Te. Nekem a kutyáim nincsenek láncon, viszont kollégista vagyok és most hétvégén nem mentem haza. Skype-on beszéltem Anyuékkal és kutyáim meghallották a hangom és hallottam ahogy nyüszítenek... Majdnem a szívem szakadt meg .:(

2011. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

sokan nem értik meg,de én csakis a kutyám miatt nem lettem koleszos :) inkább bevállalom a napi egy,másfél órát oda-vissza,de nem maradok távol tőle pár napnál tovább :)

egyszer voltunk 3 napra osztálykiránduláson.a 2. napon olyan kutyahiányom volt,hogy az útamba kerülő összes kutyát agyonsimogattam :)

2011. máj. 1. 16:23
 16/27 A kérdező kommentje:
persze a saját kutyámat egyik sem pótolta :)
2011. máj. 1. 16:24
 17/27 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutyák kennelben vannak. nem túl drága megépíteni, viszont ha egyszer megépítitek, nagyon sokáig biztos helye lesz a kutyának :)


Figyelni kell arra, hogy elég nagy legyen, tehát kényelmesen tudjon benne járkálni, nem tudom pontosan mekkora a miénk, de nagyon bevált. Kell olyan helynek lennie bent, ami árnyékos, és olyannak is, ahol ha kedve van, tud napozni. (És persze kutyaház, meg víz)


Nekünk kissebb testű kutyáink vannak (szálkás szőrű tacskó, és egy jack russel terrier) ők kiskoruktól rá vannak szoktatva, hogy az az ő birodalmuk :) amikor először szoktattuk be őket, mindig nyüszítettek, volt h egy egész napot is, de amikor megszokták, szó nélkül bemennek :) persze nem ott töltik a napot, többnyire csak estére, meg suliidőre vannak becsukva, ha otthon van valaki, és fél szemmel figyeli őket, mindig kinnt vannak :)


az egyik olyan mint a duracell-nyuszi kutyában, állandóan pörög, a másik meg egész nap képes a napon feküdni :D mindkettő jól érzi magát bennt.

Nálunk ez vált be :)

2011. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 nory0722 ***** válasza:

A kaukázusit elég nehéz kennelben tartani:) nekem is volt egy. Még fél éves volt,mikor kennelbe raktuk. Eleinte kiásta magát,aztán lebetonoztuk. Utána meg átugrotta,azt is megoldottuk. A szomszéd csivavája folyton kötekedett vele,ő meg éjszaka eldöntötte a drót kerítést,oszlopostól,és átment hozzá:) Nem bántotta,meg semmi,csak amolyan 'na most legyen nagy a szád' módszert választott. Utána sose kötekedett a csivava. :) sosem késő megtanítani. Nekem most egy 3,5 éves beagle-m és egy keverékem van. Még mai napig tanítok neki új dolgokat. Szerintem ne csak sétáltasd,pont az a jó,ha mindig új feladatokat adsz neki. Azzal is jól le lehet fárasztani. Nekünk már biztosnak mondható kerítésünk van,de ha elmegyek itthonról és a beagle ezt látja,és nincs a kennelben,mindig megtalálja a kiskaput,hogy utána jöjjön:) Ezért mindig bezárom,ha elmegyek. Ne legyen bűntudatod,jó gazdi vagy,hidd el. Sokan(köztük a szomszédom is),csak bezárja a kutyát,és kész. Nem foglalkoznak vele. A másik szomszédom kutyáját fél éven keresztül vittem haza folyamatosan. Legutóbb,mikor kiszökött(kb 4napja) nem voltam itthon,azóta is itt mászkál a kutya,de hozzám már nem jön oda,mert mindig hazaviszem,ők meg nem is keresik. Egyszer,mikor visszavittem,ezt a választ kaptam: 'tudtam hogy visszahozod,ezért nem is mentem keresni'-pfff. Utána legutóbb,mikor meglátott azt mondta 'na már itt is van a kutyával'. Hát szép,mondhatom!


Tehát te nagyon is jó gazdi vagy! Még annyit tehetsz,ha nem megterhelő,hogy mondjuk este 1órával korábban lefekszel,reggel fél órával korábban kelsz és kicsit gyakorolsz vele: ül,fekszik,áll,marad...stb!

2011. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

kennelen én is gondolkodtam már,csak azzal az a gond,hogy akkor nem tudja úgy őrizni a házat mint most :/ Most a lánca elér a lépcsőig,szóval senki illetéktelen nem jön be.Sajnos van pár emberke az utcában aki csak úgy kinyitja a kaput,besétál az udvarra,majd bejön a házba és leül mintha otthon lenne...

Mióta megvan a kutyus megoldódot ez a probléma :D

De ha látnák,hogy kennelben van,valószínűleg kicsit sem tartanának tőle :/

2011. máj. 3. 13:04
 20/27 A kérdező kommentje:

A gyakorlatozós dolog jó ötlet :) Kipróbálom :)

"Sajnos" nekem is feltűnt,hogy a kaukázusi nagyon leleményes fajta :) sokféle módszert próbáltunk már a kerítés befoltozására,de mindet kijáttszotta...Amolyan "úgyis kimegyek ha akarok" effektus :D

2011. máj. 3. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!