Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki jó, esetleg tökéletes gazdája legyen egy kutyusnak?

Figyelt kérdés

4 éves egészséges kaukázusi keverékem van,és sokszor érzem azt,hogy nem adok meg neki mindent amire szüksége van :/

Naponta sétáltatom,foglalkozok vele,fésülgetem,normálisan etetem,látszik rajta,hogy boldog és én is az vagyok vele.Mégis úgy érzem,mintha bizonyítanom kéne neki,hogy jó gazdija vagyok.

Az egyetlen gondom az az,hogy sűrűn kell láncon tartanom amikor nem vagyok vele,mert szökdösik és nem jó a kerítés. Állandóan rágom apám fülét,hogy javítsuk meg,de rettenetesen lusta és nagyon nehezen veszi rá magát a dologra :/ Persze,ha szabadon engedem a kutyát és kimegy már jön hozzám,hogy miért nincs láncon a kutya.Nagyon rossz látni láncon szegényt,és minél előbb szeretném helyrehozni a kerítést hogy megoldódjon a láncos ügy.Egyedül kevés vagyok hozzá :/

De úgy érzem,ha már nem kell majd láncon tartani a kutyust

akkor is bennem lesz ez a bizonyítani akarás (nem tudom máshogy nevezni).

Ti is éreztek ilyesmit?


2011. máj. 1. 12:59
1 2 3
 21/27 nory0722 ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Igen,ez így van,feltalálja magát,vagyis inkább azt mondanám,hogy neki csak a betonkerítés akadály:) A láncos megoldást még úgy teheted jobbá,ha futó láncon tarod! Mondjuk 2 egymástól 40-50 méterre lévő fára 2 méteres magasságban kötsz egy drótot(jó erőset),és arra rácsatolsz egy 4 méteres láncot! Ez is jó megoldás. Az én beagle-m kb 1évig volt láncon napi 3-4 órát,mert bár a kennel már akkor is megvolt,de az kicsi volt,még nem volt hozzá a mostani 25 négyzetméteres kifutó. Így jobban szeretett kint egy 4méteres láncon lenni,és mikor hazajöttem,elengedtem. Nálunk ő még akkor is szökött,mikor itthon voltam. Erre az volt a legjobb megoldás,hogy befogadtunk egy kóbor kutyát,aki akkor fél éves volt. Azóta reggel 7től este 8ig kint vannak,és nem szökik ki,csak ha én elmegyek. Pedig sokat játszottam vele,de neki az volt a lényeg,hogy egész nap legyen vele valaki,nem pedig,hogy ne unatkozzon,csak a társaság hiányzott neki. Esetleg ez is megoldás lehet,ha van rá lehetőség. Nem feltétlenül kell mellé nagy kutya,akár egy tacskó is elég. Csak az a lényeg,hogy ne azonos neműek legyenek,mert akkor balhé lesz és nem kétséges,hogy ki nyer!:)

2011. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

a futóláncról apa mesélt,neki a régi kutyája volt úgy tartva,mondta,hogy majd csinál a kutyusnak olyat,dehát mint fent említettem, nagyon nehezen veszi rá magát,hogy meg is csinálja :/

rajta leszek az ügyön :) de azért a legjobb mégis egy normális kerítés lenne...

2011. máj. 3. 14:02
 23/27 nory0722 ***** válasza:
Igen,az lenne a legjobb,de amíg az nincs,addig ez is jobb,mint a semmi. Ezt könnyebb és gyorsabb is megcsinálni. max fél óra alatt kész van. Szerintem hétvégén nyüstöld addig,míg meg nem csinálja!:) Ha sokáig mondod,úgyis megunja!:))
2011. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Én nem tartom láncon az én kutyámat ezért nem tudom mit érezhetsz.Rágjad még apukád fülét hátha bele eggyezik.Ha nem próbáld anyukád segítségét kérni és csináld meg vele a kerítést!;))))))))))))
2011. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
anya nagyon sokat dolgozik,főleg éjszakázik,ezért nem nagyon akarom még ezzel is gyötörni.nekiállnék én egyedül is,de nincsenek rendes hozzávalók itthon...ráadásul az egyik szomszédunk meg is csinálta 3 éve a kerítést,majdnemhogy vadi új az egész,csak "elfelejtette",hogy kutya van a szomszédban -.-" kb.20 centit kihagyott a kerítés aljából...a kutya röhögve átbújik alatta -.-"
2011. máj. 3. 15:28
 26/27 anonim ***** válasza:
Hiszen egy 4 éves kutya nagyon fiatal még én 6 éves kutyusomat kezdtem tanítani és nála jobb tanulóval még nem volt dolgom fél éve tanítom és már tudja ezt : Ül, Fekszik, Hozzám, marad, pacsit, apportíroz(idehozza a dolgokat), papucsot is idehozza, de bármit csak rá kell mutatnom(amit elbír), el szoktuk engedni póráz nélkül kinn a réten, akadályt ugrik (még nem tökéletes), hempereg, "döglött kutya", ha dobok neki valamit elkapja,...stb. úgyhogy hajrá én egy másik könyvből tanítom őket a címe: 101 kutyatrükk (Kira Sundance és Chalsie)
2011. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

hát akkor rástartolunk a tanulásra,úgy is jön a nyár,sok időm lesz rá :)

a könyvajánlásért külön köszi :)

2011. máj. 3. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!