Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekes kísérlet, hogyan...

Érdekes kísérlet, hogyan lehet ilyet játszani a kutyákkal?

Figyelt kérdés

Most olvasom egy kutyaetológiával foglalkozó könyvben:

" A gazda a kutyája elé teszi a hátizsákját, majd megpróbálja megértetni vele, hogy azt kell játszani, hogy a kutya megvédi a hátizsákot, és még a szeretett gazdát sem engedi hozzáérni. Ezt a nehéznek tűnő feladatot sok kutyával meg lehet értetni néhány perc alatt. Videofelvételeken jól látszik, hogy harciasan, heves agresszíót mímelve ugatnak, és minden módon védik a hátizsákot. De aminkor a gazda mégis elveszi azt, egy pillanat alatt kedves, szelíd kutyusokká válnak."


Szerintetek hogyan értették meg a kutyákkal, hogy mit kell csinálniuk?


2011. máj. 1. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én játszok ilyet a kutyámmal néha pedig sosem hallottam erről a tesztről pont. Nem tudom a kutyám hogy értette meg, egyszerűen csak ráérzett. Én csak eljátszottam hogy el akarom venni de az utolsó pillanatban visszahúztam a kezem. Meg mondtam neki, hogy ugasson.
2011. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valószínű úgy kell csinálni, mintha el akarnád venni, de a kutya első mozdulatára elkapod a kezed és hátraugrasz, közben meg örülsz neki. Egy idő után egyre hevesebben fog reagálni, és közben rájön, hogy az a lényeg, hogy ha hozzá akarsz érni, akkor el kell ijeszteni. Ki fogom próbálni, jó ötlet :D
2011. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ebből nem származik hátránya a gazdinak? Gondolok itt falkavezérségi szerepre?!
2011. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A játékból sosincs hátrány, sőt, ezzel is meg lehet erősíteni a falkavezérséget oly módon, hogy végül azért mégiscsak elveszed azt a táskát.
2011. máj. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Értem! Köszönöm a választ :)

Ti hogy csináltátok pontosan ezt a kutyátokkal? Ki szeretném én is próbálni.

2011. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Most írtuk le, ennél pontosabban mit vársz? Amúgy sem lehet mindent ugyanúgy csinálni, mint mások, hiszen te is más vagy, meg a kutya is. Próbálkozz.
2011. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én nagyon szigorú vagyok a kutyámmal azért merek ilyet játszani. És persze a végén mondom, hogy elég és elveszem. Egy neveletlen kutyával nem merném kipróbálni.
2011. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam de semmi nem történt...

Elé tettem a táskát amikor próbáltam érte nyúlni már a legkisebb mozdulatára is hátráltam de semmit nem csinált. Csak szépen feküdt mellette. Kiadtam az ugatás parancsot, de azt is csak azért csinálta mert mondtam neki. Én voltam a béna? :D

2011. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát ha a kutya nem olyan típus, lehet, hogy nem is fog menni. Mindenesetre nem árt felpörgetni előtte, fél perc labdázással vagy bármivel, amivel beindul, akkor lelkesebb lesz, meg már tudja, hogy játszotok, és valamit kéne csinálni. És semmiképp ne fektesd mellé, mert a fekvés egy nyugalmi helyzet, onnan ne várj tőle aktív viselkedést :) Egyáltalán semmilyen parancsot ne adj neki, csak játssz :) Kivéve, ha nagyon parancsorientált, akkor mondhatod neki, hogy "őrizd!" vagy amit akarsz, hátha pont az fogja motiválni, hogy most valamit elvárnak tőle. Az ugatást meg én inkább később építeném be, ha már képben van a "feladat" többi részével :)
2011. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Olyan dologgal kezdd amit szeret. Mert miért érdekelné egy táska?
2011. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!