Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított szukán érzi a...

Ivartalanított szukán érzi a másik kutya, hogy "lány"? Bővebb lenn.

Figyelt kérdés
Úgy értem, a szuka összeverekszik vele, mert hogy ő is lány? Vagy ez jellemtől függ? És a kan bántja, merthogy "már nem lány"? Lehet, hogy butaság, de én nem tudom. :S
2011. máj. 2. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
engem is érdekel!
2011. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

egy ivaros szuka is csak a tüzelés idején számít "szukának"a kanok semlegesen viszonyulnak hozzá ezen az időn kívül és a szukák is.

az ivartalanított mindíg a tüzelési időn kívül van. Tehát pont olyannak "látszik" mint egy éppen nem tüzelő szuka.

2011. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi szukánk ivartalanított, mégis a legtöbb kan rá akar mászni, tehát tudják róla, hogy szuka.
2011. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

ivartalanítás után fokozatosan szűnik meg az ivari szag - ahogy az ivari hormontermelés is lecsökken. amíg ez a folyamat tart, addig tudják az adott kutyáról a többi kutyák, hogy milyen nemű, utána már bizony NEM. nyilván, aki ismerte "ivaros" korából, az tudja, de az új kutyák már nem fogják tudni.

többször láttam már, ahogy szerencsétlen ivartalanított kanokat toszogattak ivaros kanok ismeretségük hajnalán... hasonlóan a szukáknak is megszűnik a szukaszaga.

2011. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

"többször láttam már, ahogy szerencsétlen ivartalanított kanokat toszogattak ivaros kanok "


Én még olyat is láttam, hogy ivaros kan ivaros kant toszogatott.

Sőt, olyat is, hogy ivartalanított kan ivartalanított kant toszogatott.

Sőt olyant is, hogy ivaros szuka toszogatott ivaros szukát és ivartalan szuka toszott ivartalan szukát.


Ha ivaros kutya teszi, akkor a párzási ösztöne hajtja, ezért ajánlatos ivartalanítani.

Ha ivartalan teszi, akkor vagy nemrég lett ivartalanítva, vagy dominanciáját fejezi ki.

2011. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogyne tudná már, hogy szuka? A szukaságot jelző szag nem múlik el.

Az ideiglenes szukám is olyan, hogy az ivartalanított szukáimat hágni próbálja, míg a kan kutyáknak puncsol.


Van olyan kan kutya, amely a többi kant ölni akarja, és ebbe az ivartalanított kanok is beletartoznak. Viszont sem az ivaros, sem az ivartalanított szukákat nem bántja.


Az én ivartalanított szukáimat is mindig meg akarják mászni a kanok, miközben here-megléttől függetlenül a többi kan ebből a szempontból hidegen hagyja őket.


Egyszer örökbe akartam fogadni egy kan kölyköt, nála például az lett volna a megoldás (pont, mert a környéken több olyan kan is van szabadon, utcán, amelyek a nemtársaikat ki akarják nyírni, és nem kicsik), hogy nem csupán ivartalanítom, hanem a bűzmirigyét is kiszedetem, így lett volna esélyünk.

2011. dec. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!