Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor megveszem a yorki...

Amikor megveszem a yorki terriert, akkor rögtön kezdhetem is betanítani?

Figyelt kérdés
2008. febr. 14. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
mit szeretnél belőle,cirkuszi kutyát?előszőr szobatisztaságra tanítsd,meg ilyenekre.de első nap elég neki az új helyével megbarátkoznia!
2008. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen azt tanácsolom, mielőtt kutyát veszel RENGETEGET olvass róla. Általában a kutyákról, a tanításukról, nevelésükről. Hogy hogyan éljünk velük együtt. Ne olyan infokat keress, amik kifejezetten a yorkikról szólnak, mert a kérdéseidből úgy látom, nem sok fogalmad avn a kutyatartásról. Ez nem baj, mindenki elkezdte valahol. Ha boldog yorkit szeretnél és Te magad is élvezni szeretnéd a kutyás létet, akkor elsősorban sokat informálódj! Ez nyilván nem pár napot fog igénybe venni, de hidd el, megéri! Nem érdemes a kutyán megtanulni, hogyan bánj vele, mert nagyot csalódhatsz Te is és boldogtalan lehet a kutya is. Érdemes rászánni az időt és inkább később kutyát választani elegendő információ birtokában, így mindketten jobban élvezhetitek egymás társaságát!

Sok kutyatartással kapcsolatos könyvet lehet kapni, de a neten is sok cikket találsz.

Ha mamradsz a yorki mellett, különösen szükséged lesz ezekre az információkra, mert a yorki, bármilyen kicsi, azért terrier és kezdő kutyásnak nem biztos, hogy egyszerű lesz a nevelése. (persze lehet szerencséd is egy különösen engedelmes yorkival, de nem jellemző)

Sok türelmet és kitartást kívánok az informálódáshoz, és aztán sok sikert és boldog kutyázást az első yorkidhoz!

2008. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
NEM! szerintem minimum egy hetet adj neki , hogy megszokja az új helyét..az első napokba pedig ugyis a tesójit és a mamáját fogja gyászolni , "sirdogálni" fog észak , olyankor oda kell hozzá bújni..azt javaslom , hogy feküdj le mellé a földre, mert ha felveszed magad mellé az ágyra , egyrész odaszokik , másrész pedig ha leesik , komoly baja is eshet! ugyhogy szerintem legalább egy hétig hagyd hogy megszokjon téged...és soha ne ébrezd fel mikor alszik , mert egy pici kutyusnak nagyon sok pihenésre van szüksége...ha már nagyjából hozzádszokott , kezdheted tanitani..sok sikert.
2010. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
*éjszaka
2010. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!