Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves fiú tacskó kutyámnak...

11 éves fiú tacskó kutyámnak napok óta általában megy a hasa. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Napok óta többször megy a hasa, majdnemhogy narancssárga színű a széklete. (erre tegnap volt példa). Tegnap kakilt egy olyat is, ami éppenhogycsak nem hasmenés volt.-az is narancssárgás volt. 2 napja gyógyszert kap, ami ilyen bélproblémákra való, természetes anyagokból tevődik össze. Ma sem sokat javult a helyzet. Először egy keményebbet kakilt, ami száraz sóderszínű volt, aztán egy kis hasmenés szintén száraz sóderszínű. Amúgy boldog, és van is étvágya. Mamám a multkorába adott neki tepertőt MAGÁBA meg szokott tőle kapni mosószermentes vizet, amivel éppen egy pörköltes edényt mosott el és azt kiönti neki. A továbbiakban amíg a kutyusnak helyre nem áll a bélműködése, minden nap adok neki olyan gyógyszert (OxyTharm-ot) és zsírmentes kaját kaphat! És ezt a családdal is közöltem... Mi lehet a kutya baja és meg fog-e hamarosan gyógyulni? (élete során már többször volt pl szorulása 6 napon át...de aztán meggyógyult.)
2009. márc. 8. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is az OxyTharm egy hashajtó hatású tisztító tabletta, ne adj neki többet!


Ha egy kutyának ilyen hosszú ideig hasmenése van, mégha eszik/iszik is mellette kiszáradhat.

Szabály, hogyha 3 napnál tovább hasmenése van egy kutyának, akkor orvoshoz kell vinni.

(én a második napon, már hívom az orvost)

Ne adj neki embernek való tablettákat, mert egyrészt az adagolást se tudod, másrészt sokat ronthatsz a helyzeten.

2009. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot, de az is rá van írva az OxyTharm.ra, hogy hasmenés ellen is van és tisztítja a beleket. olvastam :)
2009. márc. 8. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az OxyTharm tabletta gyorsítja az anyagcserét.

Ezen kívül gondolj bele, hogy egy 10 kilós tacskónak egy 50 kilós ember adagját adod.

Nagyon sok betegség jele lehet a hasmenés és egy ekkora kutyára veszélyes.

2009. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kutyát , kutyának való ételekkel etesd, legalábbis most.

Azaz semmi moslék, semmi maradék.

Száraztáp, vagy húskonzerv, inkább az előzőt, és megfelelő hőmérsékletű legyen a húskonzerv, ha mégis azt adsz neki.

Ha nem jön rendbe 48 óra alatt állatorvos, mert a 11 éves kutya már nem fiatal, és ha kiszárad, akkor könnyen " el is mehet " !

2009. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:'(

Nem szeretném, vele nőttem fel :'(:'(

2009. márc. 8. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!