Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megy a kutyám hasa. Mit tegyek?

Csilla Julianna kérdése:

Megy a kutyám hasa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 hónapos kutyám mostanában füvet evett elég sokszor. Ma nagyon hasmenése lett. Adhatok neki széntablettát?
2011. máj. 3. 14:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha hírtelen más kaját adsz neki akkor is szokott hasmenés jelentkezni. Pl: ha más fajta tápot kap egyik napról a másikra, és nincsen átmenet.

Adj neki rizst, lehet bele kavarni darált húst, vagy felvágottat, de a répa is jó amit már elöttem írtak. Az fogja a fosást,és a gyomrának is jót tesz. És itt ha netán vírus vagy bacis betegség van, akkor még se tünetileg van kezelve ami nem old meg semmit.

Ám ha nem javul, akkor dokihoz vidd el.

2011. máj. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
pár napig főtt rizs,főtt csirkemellhússal.ez nagyon kimélő és a hus is jót tez neki.bolust adhatsz de cdak napi 1et
2011. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
tegnap kapott egy felet. Reggel jobban volt már nem ment a hasa, de délelőtt hányt - nem kaját - csak valami habot (bár csak a párom elmondásából tudom, mert én nem láttam). Du. megint rendesen végezte a dolgát. Tegnap egy kis száraz kaját evett meg almát és egy kis perecet, mert a rizst sárgarépával nem ette meg. Igaz husit nem mertem adni.
2011. máj. 4. 15:22
 14/18 Akiteki ***** válasza:

Hasmenéskor ne változtass az étrendjén, azt kapja, amit a hasmenés előtt. Bolus Astringens jó ötlet, én is azt szoktam.

Ha csak valami szokványos oka van, (pl. túl sokat evett vagy tejet ivott) akkor egy kis előflórás joghurt is jó hatással lehet.

Ha viszont fura színű a kaka (pl. sárga) és nyálkás vagy véres, akkor mindenképpen állatorvoshoz kell vinni.

2011. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszönöm. úgy néz ki rendbe jön lassan. Nem változtattam, mert szinte mindenevő. Szokott almát, zöldséget is kapni, mert szereti. Most reggel csak kutyakekszet kapott. De este kapott főtt cs.mellett rizzsel és azt meg is ette. Lehet kicsit rendszertelenül etettük, és az is baj. Mert elkezdte multkor a tányérját bökdösni, mintha ki akarná borítani és nem értettem az okát.
2011. máj. 5. 09:06
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

A hírtelen takarmány váltás okozhat hasmenést. Amit írtál, hogy hányt, az előfordulhat többször is amikor nincsen semmi baj. Egyszerüen nyálat hány. Én akkor kekszet szoktam neki adni, az felszívja ha pl. túl sok a gyomorsav.

A mi kutyánk ha jól lakik és nem tudja megenni a kaját, akkor Ő is böködi a tányérját, de rájöttem... el akarja ásni, de mivel nem tudja így csak böködi, és így imitálja azt amikor az orrával kotorja rá a földet. :-D

2011. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
utólsónak: nagyon köszönöm. Már egysezr írtam ide olyan kérdést, hogy miért böködi, de most te megadtad az igazi választ. Tuti el akarja ásni. Valószínű túl sokat adtam eddig neki. Ez egy puli kutyus, és úgy látom minden evő, viszont elég neki a kevesebb. Most tisztára nyalja a tányért és böködés sincs. Azért tuti, hogy elásni akarta, mert ha kivettem a tányérból és a szőnyegére raktam pár falatot, akkor a szönyegen dörgölte az orrát. Mégegyszer köszi
2011. máj. 6. 08:25
 18/18 Kollárné Ilona válasza:

Sziasztok! Nagyon sokat segített nekem ez a rovat, azért szeretném most megosztani veletek a tapasztalataimat. 7 éves német juhász kan és egy három éves havanese kan kutyánk van. Kb. egy hónappal ezelőtt a német juhász kutyánknál kezdődött a hasmenés. Jó kedélyállapota, játékossága, étvágya megmaradt, csak evett és már szaladt is kakálni, és rengeteg szél ment tőle. Nagyon lesoványodott. Túl vagyunk mindenen. Széntabletta, Bolus adstringens, multivitamin, antibiotikum és probiotikum, az egy órán keresztül főzött rizsen , adtam neki csontot, 30 percig főzött tojást, rizst és csirkét, de semmi, az eredmény változatlan. Már a harmadik állatorvosnál jártam mire, végre úgy néz ki, hogy megvan a megoldás. A kutyának a májenzimjével van probléma. Kapott 4 injekciót (vitamin, antibiotikum, enzim, és kedélyjavítót), és kaptunk egy tasakot Gastroferm Pet ( multivitamin és probiotikum). Mivel mi is tápot váltottunk, azt hittük, hogy a táppal van a gond, de sajnos nem így van.

Ha más tünete nincs, "csak" a hasmenés, akkor gondoljatok enzimhiányra is. Remélem tudtam segíteni.

2014. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!