Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl barátságos kuvasz, hogy...

Túl barátságos kuvasz, hogy lehetne egy jó házőrzővé nevelni?

Figyelt kérdés

Kb 12 hete kaptam egy kuvasz kutyust, szeretgetem, sokat játszok vele, sétáltatom, tanítgatom, biztonságba érzi magát, van mellette egy másik kutya, tacsi.

A gond az, hogy a kuvasz kutyus nem igen akaródzik ugatni, békés, nyugodt, mindenkit szeret, a nagyobb kutyákat is meg akarja nézni sétáltatás közbe, amik a kerítés mögött van, nem akar semmit sem megvédeni, nyugodt, csendes.

Ez jó, mert örülök neki, hogy barátságos, nem sok rosszat csinál, viszont a gond az, hogy ha ilyen házőrző lesz, akkor még a betörőt is arcon fogja nyalni.

Direkt kuvaszt néztünk, mert az a legjobb őrző-védő, nem akartunk riasztót.

A kérdésem az, hogy így valaha is fog ugatni? Sétálunk eleget, ismerkedik az emberekkel, az állatokkal, az utcán fél az emberektől(pedig nem bántja az utcán senki sem, az ismerősöket sem ismeri fel(?), vagy szokatlan a környezet.


2011. máj. 3. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutyád?
2011. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2011. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
12 hetes korára ez a kutya még kisbaba. Ugye nem gondoltad, hogy a betörőt lehúzza a kerítésről?
2011. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
12 hetes... Kb. egy négyéves embergyerek. Mit vársz?
2011. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, valószínűleg még kölyök.


Ha idősebb lenne, és harapós, te se nagyon szeretgethetnéd. :) Ez majd kialakul benne a "nagykorúsággal", az ivarérettséggel.


Időben elviheted egy kutyaiskolába is, ott majd megtanulja, amit kell.


Minden kutya ugat. Többet, kevesebbet, de mind ugat, ez tuti!!! Idővel a hangjából tudod, hogy ki jött: családtag, ismerős, ismeretlen, vagy a postás. A postásoknak a kutyák többsége fenntart egy különösen dühös ugatást. :)


Idővel beletanul a kutyaságba.

2011. máj. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 is van, és valóban kiváló őrző védő kutyák, ez a vérükben van, de igazán 2 éves korukra bontakoznak ki. Ezt kell kihasználni, és őrző védő kiképzésre tanítani, na meg persze ételmegtagadásra. Hozzám senki sem jöhet be csak úgy, van egy kis puli is mint jelző kutya, de a kuvaszokkal teljes a biztonság érzetem. Nevelés kérdése az egész, ha még kölyök ne várd hogy már kitámad...ez is egy folyamat. Nekem most 5 évesek. De ha barátságosan neveled, vagyis idegenek ismerősök simogatják, az elrontja, és nem lesz hamis. Az a jó, ha te beengedsz valakit, akkor ők is, de maguktól senkit sem eresztenek be. Ha barátságossá neveled, akkor egy átlagos kerti kutya lesz... Őrző védő kutyákat, nem szabad hogy idegenek simogassák, csak kizárólag a gazda.
2011. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én is sokat szeretgetem a kutyáimat, de mindkettő jó házőrző (az egyik különben egy kuvasz és egy másik kutya keveréke, de nagyon szeretem őket.
2011. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
De egyébként a kuvaszok eleve barátságosak nem? Én hazafelé szoktam látni egy kuvaszt és sosem ugat meg, de megsimogatni nem merem.
2011. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
A kuvaszok idegenekkel nem barátságosak (jó esetben). Bár ez nevelés kérdése. Ha elkényezteted, mindenki babusgatja, akkor egy kerti dísz lesz csak.
2011. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Aki valóban házőrzőnek akarja a kutyáját és nem csak jelzőnek, annak valóban tartózkodóvá kell nevelni a kutyáját. Nem azt jelenti, hogy nekimegy mindenkinek, hanem simogatás étel, csak a családtól. Másokkal közömbösnek kell lennie kerítésen kívül. Otthon pedig megtanulnia, ha a gazda ott van, az ő szava az első. Ha nincs gazda, a kutya dönti el, bemehet-e bárki.
2011. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!