Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz is agilityzhet?

Kuvasz is agilityzhet?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kuvasz szukám, már most óriási, szép hosszú lábai vannak, egész nap rohangál és nagyon gyors. Ezért gondoltam, hogy lehet, el kéne vinni agilityzni, csak nem tudom, hogy milyen követelmények kellenek hozzá? Kutyasuli?
2011. okt. 16. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvben igen. Gyakorlatilag azért nem jellemző a kuvaszra, hogy annyira kézbentartható lenne, hogy sok kutya között, megszokott területen tudja a gazda irányítani. Alap engedelmességre, és jól szocializáltság mindenképpen szüksége van, tehát érdemes előtte elmenni suliba.
2011. okt. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

van, ahol alap és közép fok is kell, van, ahol egyik sem...


de én kuvasszal fix, hogy nem állnék be.

szerintem nem élvezné a kutya, nem erre van kitalálva.


ráadásul még 10 hónapos, a kuvaszhoz nem értek, de azt tudom, hogy a közép-ázsiait 1,5 éves koráig nem szabad direktbe futtatni...

gondolom, a kuvasznál is hasonlóképp lehet...

2011. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, a maga módján simán, de a karikát ne erőltesd, nehogy beszoruljon. Inkább a seprűnyélsor, kukac, zsák, hinta, asztal. olyanokat aminek később otthon is hasznát tudod venni. Ugráltatni nem tanácsolom, gyomorcsavarodáshoz vezethet nála.
2011. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kuvasz kiváló házőrző, nyájőrző és testőr kutya. Megbízható, imádja a gazdáját, a területét bármi áron megvédi, képezni sem kell. De! A vastag bundája miatt, nem alkalmas hosszú túrákra, futtatásokra...stb. Természetében sem az a kimondottan bohóckodó kutya. Nem szereti az örökös macerálást, mint juhászkutya az önálló döntéseket kellett hoznia a nyáj körül sokszor. Gazdáját tiszteli, imád vele lenni, de egy bizonyos szinten önálló fajta. Agilityre szerintem más fajtát válassz, a kuvasz inkább házőrző, és őrző védő kutya.
2011. okt. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Agilityzhet, bár tény, hogy nem tipikus agilitys fajta. Azért kipróbálni mindenképpen érdemes, ha te szívesen csinálnád, aztán majd meglátod, hogy a kutya mennyire élvezi.

Követelmény meg igazából annyi van, hogy kell tudnia póráz-nyakörv nélkül közlekedni a kutyának, szóval alapengedelmesség, de akadályokat tanítani a legtöbb helyen elkezdenek akkor is, ha még csak a pórázos irányítgatás megy. Mondjuk szerintem ez nem a legideálisabb, de hát nem vagyok agility oktató ugye :)

Szóval ha szerinted jó lenne, akkor hajrá; bármit is csináltok, a lényeg, hogy élvezzétek mindketten :)

2011. okt. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem lehet élvezné, mert nagyon pörög a kutya és ezért gondoltam rá, hogy így is levezethetné az energiáját:) Meg okos is, láttam párszor, hogy átverte játékból a szomszéd kutyát:))))

Köszi a válaszokat azért:)

2011. okt. 18. 19:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ki kell próbálni. Ha szeret rohanni, ugrálni, van egy kis esze, és motiválható játékkal vagy kajával, akkor valószínűleg élvezné.
2011. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!