Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tennem, hogy a saját...

Mit kell tennem, hogy a saját tenyésztésű fajtám az FCI által elfogadott legyen?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:


10 éve várok arra, hogy elég ismeretem, tapasztalatom és pénzem legyen egy új fajta kutya kitenyésztéséhez. 9 éve a zsebpénzemből egy fillért nem költöttem el, csak is az új fajta kitenyésztése hajtott.

Meg vannak a terveim("a" terv, "b" terv és "c" terv), az elképzelésem az új fajtáról. Mára már megvan van 3 kutyám, mind a 3 más fajta, tenyésztőtől, csak is a legjobb helyről, hogy a felmenők tökéletesek legyenek.

Egyedül azt nemtudom, hogy mennyit kell érte fizetni, vagy mégis mit kell tennem, hogy törzskönyveztessem majd az új fajta kutyákat. Egyébként kérdezhettek a leendő fajtámról bármit, ha kíváncsiak vagytok. Még annyit kérnék, hogyha kritizáltok, FINOMAN tegyétek.

Köszönöm!


2011. máj. 4. 14:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

egy új kutyafajta kitenyésztése kb. 50-100 év.

az elismertetése 50.

nem tudom hogy képzeled,hogy "kitenyésztettél" egy új fajtát.

Ez nem azt jelenti, hogy van 3 keresztezett egyeded.

az új fajta azt jelenti, hogy generációkon keresztül stabilan hordoznak és örökítenek bizonyos tulajdonságokat.

Ehhez generácoók kellenek, hogy ezt vizsgálni lehessen.

Amit te csináltál az csak sima keresztezés.

2011. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%

én nemrég láttam egy ilyen műsort,és ez rettentő bonyolult művelet(nem pedig ilyen egyszerű ahogy te írod!)

Igazából a műsort nézvén sem értettem egy-egy folyamatot!Mert ebben genetikától kezdve,a tudományon,a biológián át minden van!!!Ja és ez évek hosszú sorába telik.

2011. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Akiteki ***** válasza:
100%

Az FCI elismeréshez fel kell mutatni legalább 100 egyedet, akik hiteles nyilvántartás (tehát nem egy otthoni kockás füzet) alapján egymással 3 generáción keresztül nem állnak rokonságban, azonos fenotípust és viselkedési jegyeket mutatnak.

Inkább nem csinálj egy rakat keverékkutyát, van elég a menhelyeken.

2011. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer beszélgettem egy illetővel, akinek ilyen ambíciói voltak mint neked, és azt mondta, hogy 25 kutyageneráció a minimum,és ehhez nem kevés sakkozás kell a genetikával, hogy ne legyen beltenyészet, mégis egyforma küllemű és jellemű egyedek jöjjenek létre.
2011. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

nézegettem neked a legutolsó új fajokról,hát általában legalább 10 szukával indulnak.

A bekeresztézések olyan 3 generációnként kiütnek (tehát 3 generációnként születni fognak csak az A vonalra, illetve csak a B vonalra hasonlító egyedek.

Ezeket ugye ki kell venni a vonalból (ezekkel mit csinálsz? Mind nálad lesz nyugdíjban?)

ez a visszaütés sok évig kijöhet, és nem tudod megakadályozni. A fajtát csak akkor fogják elismerni, ha legalább 10 generáció óta stabil mind fiziológiailag, mind pszichikailag.

2011. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
egyébként mit szerettél volna? Vagy hogyan képzelted ezt a "kitenyésztést"?
2011. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén Te utána néztél ezeknek a dolgoknak vagy csak kipattant anno az agyadból és semmi utána járás csak eldöntötted, hogy Te ezt fogod csinálni és kész?! Kezd el akkor ha a gyerekeid is csinálni fogják vagy van kellő ismeretséged ahhoz h vki folytassa a munkád...mert erősen kétséges, hogy még az életedben egy új fajtát kitenyéssz! És persze, ahogy már írták ehhez genetikától kezdve mindent tudni kell, hogy mi üti a másikat mi passzol mert kell erősíteni ill. gyengíteni a kutyán és persze még a hozzáértők is belecsúsznák jó pár zsákutcába...Zsebpénz az mit takar, mert amire ennek a végére érnek, hááát nem pár millió forint lesz...de ha ezt puszta józan paraszti ésszel is végig gondolja vki rájön...Hány éves vagy?
2011. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Most olvason újra amit írtál "három fajta"

3 fajtát kereszteznél?

akkor mindent szorozz meg kettővel amit előttem írtak.

Gondolj bele,1-1 alonból, talán 1 esetleg 2 kutya lesz akivel tovább tenyészthetsz. A többivel mit csinálsz?

Olvas el olyan emberek élettörténetét akik kitenyésztettek egy-egy fajtát. egy élet munkája van benne és nem ritkán 50-100 kutyájuk volt egy erdőszéli angolbirtokon.

3 kutyával csak keverékeket gyártasz

2011. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
77%
Mond az valamit neked, hogy a "soproni mengele"?
2011. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 panettone ***** válasza:
53%

Ha kamu kérédés volt akkor qrva jóóóó!

Ha nem kamu akkor sok sikert remélem megéred, hogy elismerjék a munkád gyümölcsét.

2011. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!