Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Advantix spot on mennyire...

Advantix spot on mennyire hatásos? Jobb mint a Frontline?

Figyelt kérdés
Ki mennyire ajánlja, bevált-e, milyen típusú kutyákra volt jó? Kinek nem volt hatásos? Szóval így az arányokra vagyok kíváncsi, mert nekünk a kiltix sem volt jó. Kicserélik a boltban, ha nem bontom fel így tájékozódni szeretnék, hogy rácseppenthetem-e.
2011. máj. 5. 10:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az advantix 4 hétig véd bolha, és az Ixodes ricinus kullancs ellen, ami a lyme kór okozója, és 3 hétig Dermacentor reticulatus nevű kuullancs ellen, ami a babesiosist okozza.Repellens hatása van, ami azt jelenti, a kullancs meg sem tapad.

A Frontline-k két fajtája van, A Frontline, és Frontline combo. Az utóbbi a bolhapeték ellen is véd, azt is elpusztítja. Hatása bolha ellen 3 hónap, kullancs ellen 1. Kontaktméreg, tehát a bolha vagy kullancs még csípés előtt elpusztul, ha a bőrrel érintkezik.

Kiltix-7 hónap, más nyakörvekkel ellentétben fokozatosan szabadul fel a hatóanyag

Scalibor - kullans, szúnyog, - 6 hónapig

Neostomosan - igen kemény akaricid (rovarolő) anyag, nincs hosszabb idejű hatása.


Ha azábbi szerek nem használtak, ennek több oka lehetett:

- helytelen alkalmazás (kutya vizes lett még mielőtt felszívódott volna, letörölte magáról, stb..)

- az évek alatt (bár ez nem bizonyított), de az a gyakorlatom, hogy a kullancsok rezisztensek lettek vele szemben

Remélem, segítettem: egy állatpatikus

2011. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Akiteki ***** válasza:

3 kutyám is babéziás lett Frontline mellett. Akkor mondta az állatorvos, hogy a kullancsok már immunisak rá.

Azóta (7 éve) Advantixot használunk, soha nincs se bolha, se kullancs, de szúnyog vagy lény sem száll rájuk. Két hete egy erdei sétakor egy db. döglött kullancs volt rátapadva a kiskutyám lábára. Azelőtt elpusztult, hogy befúródhatott volna.

2011. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Helló! Nálam bolhainvázió volt, Advantix-et adott az állatgyógyszertásros hölgy, ami állítólag egy nap után kipusztítja a bolhákat, és a többi élősködővel szemben is véd. A szúnyog, ami ellen 1 hét, a többi ellen álatlában 4 hét védelmet nyújt. 2 nap után negyedére csökkentek a bolhák, de hozzá teszem, hogy rengeteg volt sajnos. Az előző gazdájuk "nem volt toppon" ez ügyben, így szaporodtak el. Persze a környezetüket is tisztán kell tartani, és jobb ha belőlünk sem szívnak sok vért a szaporodásuk elkerülése végett. Én ajánlom az Advantix-et!
2013. jún. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

5 kutyámra használok Frontline ampullát 12 éve, eddig soha nem volt gond. Kullancs alig van bennük, többnyire elpusztul vérszívás előtt, bár olykor előfordult, hogy életben maradt a kullancs.

Most babéziás lett az egyik, de sajnos nem figyeltem oda rendesen és már 20 napja késtem a Frontline-ozással, tehát már nem volt védve. Nem tudom, ha benne lettünk volna az 1 hónapban, akkor is beteg lett volna-e.

Egyszer megpróbáltam átállni az Advantixra, mert az véd lepkeszúnyog ellen is, de az 5-ből 1 kutyám olyan roszzul lett tőle, hogy visszatértem a Frontline-ra. Este Advantix, reggel a kutya már remegett és iszonyatos hasmenése lett, azt hittem elviszi a bélgyulladás. Azonnal megfürdettem. Szerencsére másnap már jobban volt. Rákerestem a neten és egy külföldi oldalon hasonló esetet írtak le az Advantixxal kapcsolatban. Ezután nem mertem többé az Advantixxal kísérletezni.

Bár sokaktól hallom, hogy a Frontline már nem vált be, az én tapasztalatom nem rossz. Bolhát még hírből sem ismerjük. Kullancs pedig ritkán megy beléjük, és eddig még soha nem betegedtek meg kullancstól, amikor benne voltunk az 1 hónapos védettségi időben.

2015. szept. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!