Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegbeteg támadós kutyával...

Idegbeteg támadós kutyával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy kutya, és tökre be van dilizve.

Szerintem sose sétáltatták még meg.

Sose láttam kint a kerítésen kívül, pedig itt lakok nem messze.

Mikor elmegyek sétálok a járdán a kutyák ált. megszoktak, így nem ugatnak rám.

De, ez... Ez valami elmebeteg dilis agresszív kutya.

Megyek a járdán.és meglát, oda rohan a kapuhoz, kb 10 métert megtesz fél mp alatt. És úgy rám ugat, hogy annyira meg lepődök mikor meglátom a szemem sarkából... És ugat,vagyis ordít rám! És vicsorog, és zihál ezerrel. Nagyon kapkod a levegőért, attól, hogy elmegyek a kapu mellett, úgy felhúzza az agyát ezen, mintha nem tudom, két napig csak verték volna. Elmegyek a kapu mellett, még ugat egy kettőt, majd nagy csönd.

Mitől ilyen idegbeteg a kutya, és mit lehetne vele csinálni?


2011. máj. 6. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen kutyánál örülj, ha nem viszik az utcára.


A mi utcánkban is van ilyen kutya.

Az azért vadult meg, mert a gyerekek hazafelé a suliból mindig piszkálják, kiskora óta. Ha felnőtt megy el a kerítésnél, csak ugat, és elmegy. De ha gyereket lát, úgy őrjöng, hogy harapja a kerítés léceit, fröcsög a nyála.


Lehet, hogy a gazdái pont azt akarják, hogy a kutya őrizze a házat, keltsen félelmet, ne az legyen, hogy bemegy a betörő az udvarra, és halálra nyalogatja.


Igazság szerint neked semmi közöd a más kutyájához.

2011. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Adj neki egy kis szalonnát, hátha megszeret:P
2011. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Shotgunnal fejbelőni
2011. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
cesar millan-t hívd oda :D
2011. máj. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutyának baja van (ami egyáltalán nem biztos, lehet csak hiperaktív és unatkozik, túljátsza) az sajnálatos de neked akkor sincs hozzá semmi közöd.
2011. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem őt kéne megölni, hanem a gazdáit, akik nem foglalkoznak vele. Ha szocializálták volna és lefárasztanák, foglalkoznának vele, sétáltatnák, akkor normálisan viselkedne.
2011. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a gazda tehet róla. Nekem befogadott kutyáim vannak, akik már felnőttként, vagy majdnem felnőttként kerültek hozzám. Még tőlem is féltek eleinte. Velem és az ismerősökkel jóban vannak, de az idegenekkel évekkel később is tartózkodóak, kerítésen keresztül pedig megugatják őket. A kölyökkori hiányos szocializációt később már szinte lehetetlen pótolni. Kutyaiskolába is jártam/járok velük, ahol viszont nagyon kedvesek mindenkivel, de a területüket bizony védik. Ők is szinte sokkosan ugatnak a kerítésnél, de ha beengedek valakit, azt nem szokták megenni.
2011. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár az én kutyám is sokat ugatna...De nem fog, mert sokat sétáltatom, sokat foglalkozok vele.

Te nem tudsz semmit sem tenni a kutyával, esetleg ha ennyire zavar téged, akkor kerüld el, menj másfelé haza.

Minekünk amúgy a régi kutyánk volt idegbeteg, de ő kiskorától, s nem azért, mert nem nevelték, vagy foglalkoztak vele, hanem mert ő mindentől és mindenkitől meg akarta védeni magát, s ezért ugatott. Már alapból úgy született, hogy alfa kutya, megvoltak ennek a jellemzői, ő tudta magáról, hogy ő a kutyák között az alfa, mégha a gazdi a falkavezér. Ő megugatta a szomszédot, mindenkit akit csak tudott, s nem azért, mert idegbeteg volt, hanem mert ilyen jellem, s házőrzésre meg pont tökéletes.

2011. máj. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!